Region Trnava nabízí podzimní víkendy se skvělým vínem a bohatou historií

Region Trnava nabízí podzimní víkendy se skvělým vínem a bohatou historií

Region Trnava s bohatou historií a vinařskou tradicí Vás zve na svou podzimní premiéru. Během víkendů nabízí neopakovatelnou atmosféru při degustaci vín ve vinařstvích, jako je Víno Mrva & Stanko, šampión světových vinařských výstav, nebo ve vinařství Terra Pára. To vše se dá podtrhnout příjemnou procházkou podzimními vinohrady nebo v zahradách pohádkového Smolenický zámku.

Vydejte se tedy na víkend do regionu s více než 8. století dlouhou vinařskou tradicí. Víkendy jsou určeny nejen pro fajnšmekry vína, ale i těch, kteří se k poznávání vinařství, výroby a degustace vína ještě nikdy nedostali. V nabídce je 10 víkendů s přenocováním s těmi nejlepšími vinaři z regionu.

Víkendy budou trvat od poloviny září (1. víkend: 14. – 16.9.) do konce listopadu (poslední víkend: 16. – 18.11.), vždy od pátku do neděle. Pro všechny termíny jsou připraveny speciální, cenově zvýhodněné pobytové balíčky s partnerskými ubytovacími zařízeními. Hotely a penziony v historickém městě Trnava nebo nedalekých Smolenicích nabízejí 2 noci se snídaní v kombinaci s vinnou tour včetně přepravy a prohlídkou města Trnava v ceně již od 65 EUR na osobu.

Na výběr budou v sezóně 2012 víkendy se čtyřmi druhy vinných tour. Většinu zastupují „vinařské soboty„, které zkombinují zážitek z návštěvy vždy „trojice“ nebo „dvojice“ vinařství v regionu. Pro listopad je nabídka rozšířena o víkendy s přenocováním ve spojení se známým „Dnem vinných sklepů v Trnavě 2012“, kdy bude cesta po stopách dobrého vína vést výlučně uličkami a sklepy starobylého města nebo ve spojení s dvoudenním poznáváním části Malokarpatské vinné cesty.

Další program

Program víkendů doplňuje i nabídka pátečních koncertů vážné hudby, které připraví hodnotný zážitek buď v některém z historických kostelů Trnavy – Malého Říma nebo v architektonickém skvostu města – nedávno zrekonstruované židovské „Malé synagoze“. Už první vinařský víkend v regionu je možné spojit si koncertem z mezinárodního festivalu Trnavské varhanní dny 2012. Závěrečný koncert na historických orgánech baziliky sv. Mikuláše zahraje právě v pátek 14. září jeden z nejvýznamnějších varhaníků současnosti – varhaník pařížského chrámu St. Sulpice Daniel Roth.

Na sobotní dopoledne jsou připraveny prohlídky městem Trnava. Mimo jiné osvětlí význam vinařství v regionu. Trnava patřila ve středověku mezi největší vinařské centra v Uhersku a nesla v něm pozici jednoho z největších obchodníků s vínem. Na sobotu večer se mohou těšit hlavně, ale nejen, pánové, kteří si z nabídky mohou vybrat a vyzkoušet jedinečnou noc v místním kasinu. Nedělní tip představuje nový golfový areál v Trnavě nebo vesnička Smolenice pověstná svým romantickým zámkem. Víkend v regionu Trnava je možné ukončit přímo v Smolenicích degustací jedné z nejlepších medovin nejen na Slovensku, ale i ve světě.

Více se o nabídce víkendů dozvíte na www.trnavatourism.sk.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: