REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

REDAKCE SVĚTA OUTDOORU

ČASOPIS SVĚT OUTDOORU: NEJČTENĚJŠÍ OUTDOOROVÝ MAGAZÍN Časopis Svět outdooru přináší rady pro nejrůznější outdoorové aktivity, tipy na treky, túry, MTB trasy, feraty či cesty, zprávy o expedicích, rozhovory s předními osobnostmi českého i zahraničního outdooru a nejčerstvější informace o vybavení. Skvělé outdoorové čtení čtyřikrát do roka od 96 Kč. Předplaťte si Svět outdooru! SVETOUTDOORU.CZ: NEJVĚTŠÍ ČESKÝ WEB O OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ Najdete zde informace o novinkách ve vybavení, stovky recenzí a testů jednotlivých produktů a rady a návody, jak vybavení správně vybrat, užívat a pečovat o něj.

REDAKCE

Každé číslo Světa outdooru pečlivě vybírá a připravuje tým zkušených autorů.

JAKUB LARYSZ, šéfredaktor časopisu

jakub(@)svetoutdooru.cz, 735 060 553

Kontakt pro: tištěný časopis Svět outdooru, redakční obsah, nabídky článků, objednávky PR článků, mediální partnerství pro outdoorové akce, distribuce, dodání inzerce

Svou vášeň pro lezení, a pohyb v horách objevil, až ve svých 21 letech při studiu Informatiky a výpočetní techniky na VŠB-TU Ostrava. Spolužačka jej vzala párkrát na umělou stěnu a od té doby bylo o všem rozhodnuto. Skalky, Tatry, Alpy. Vše co se mu tyčilo nad hlavou chtěl zlézat, a aby byl připraven na hory nejvyšší a největší, začal s trailovým během. V listopadu 2014 vyměnil evropský kontinent za tříletou zkušenost na Novém Zélandu, ze kterého se svou partnerkou odjeli jako Bikepacking Nomads domů do rodných Beskyd, aby začal novou kapitolu svého života a zároveň novou kapitolu časopisu Světa outdooru.

Jana Ryantová

JANA RYANTOVÁ, servis pro předplatitele

predplatne(@)svetoutdooru.cz

Kontakt pro: předplatné

Jana je prostě ráda venku a ráda u toho sportuje. Jako doživotní začátečník se účastní různých outdoorových vícebojů, orientačních závodů, dlouhých běhů nebo triatlonů a je jí v podstatě jedno, kde je. Jestli na hrách, v lesích, na vodě nebo ve vodě, hlavně musí být utahaná, aby byla spokojená.

Články o vybavení a metodice připravují:

VOJTĚCH DVOŘÁK, šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

vojta.dvorak(@)pohora.cz, 775 282 088

Kontakt pro: web Světa outdooru, redakční obsah, recenze, testy a odborné články, příloha Lezecký svět

Horský vůdce UIAGM od roku 2009. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Přemýšlí o vybavení do divočiny nebo na lezení a stále by něco zlepšoval. A v roce 2019 založil Seakayakovou školu.

MARIE LOLLOK KLEMENTOVÁ, horská průvodkyně UIMLA

Instruktorka rakouského Alpenvere­inu a horská průvodkyně s mezinárodní UIMLA licencí věnuje horám a outdooru svůj profesní i soukromý život. Pravidelně přednáší, vede odborné semináře a lektoruje na kurzech Českého spolku horských průvodců. Ráda se toulá s fotoaparátem na krku a s batohem na zádech po horách, pokud možno ve vertikálním směru.

DITA PODHADSKÁ, záchranářka a lektorka první pomoci organizace ZDrSEM

Záchranářka, Wilderness First Responder, nadšená cestovatelka do hor a severských oblastí. V rámci lektorování první pomoci kombinuje záchranářský svět se světem outdooru a horu.

Reportáže z různých koutů světa píší:

PAVEL SVOBODA, cestovatel a fotograf

Geograf, fotograf a tulák na volné noze. Autor cestopisných přednášek, které již během stovek repríz spatřily tisícovky diváků. Pravidelně publikuje reportáže z cest v českých médiích.

KATKA PETRÍKOVÁ, šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz

Jejím koníčkem je cestování a sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Navštívila přes 40 států na 4 kontinentech. Už více než pět let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz.

NATÁLIE KOHOUTKOVÁ, redaktorka SvetOutdooru.cz

natalie.kohoutkova(@)svetoutdooru.cz, 737 869 334

Kontakt pro: web SvetOutdooru.cz, nabídky článků, objednávky PR článků, mediální partnerství pro outdoorové akce

Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Reunion nebo Kubu. Tři roky stála v čele časopisu Svět outdooru a nyní pracuje pro jeho webovou verzi www.SvetOutdooru.cz.

JAN PALA, šéfredaktor TuleniPasy.cz

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu až po Kamčatku. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda.

JAN HARÁČ

Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.

Do Světa outdooru také přispívají horší vůdci jako třeba ROMAN KOZELKA, PAVEL ŽOFKA, RADEK LIENERTH nebo ZDENĚK HÁK. Do redakčního týmu dál patří JANA RYANTOVÁ, PETRA GREIFOVÁ, PETR SNÍŽEK a další. Na recenzích se podílí tým zkušených testerů: PAVEL KRUPKA, MARTIN SLEZÁČEK, MICHAL KROUŽEL, JAN ŠŤOVÍČEK, PETR BLAHUŠ, ALENA TRNKOVÁ, JANA KOPŘIVOVÁ, MATĚJ ŠVEC, KAREL VIDLÁK a další.

ADRESA REDAKCE

Masarykovo nábřeží 22, Praha, 110 00

Provozovatelem webu je KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA, z. s., IČ 22891901 se sídlem v Praze.

POŘÁDÁME

SNOW FILM FEST

Svět outdooru každoročně pořádá festival Snow Film Fest, který každý rok od října do prosince přináší do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.

FESTIVAL OBZORY

Svět outdooru je spolupořadatelem cestovetelsko-outdoorového Festivalu OBZORY, který se koná každoročně v listopadu v Praze.

TÝM TESTERŮ OUTDOOROVÉHO VYBAVENÍ

Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za patnáct let přes 700 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

Jan Pala, šéfredaktor TuleniPasy.cz

Píše pro nás recenze a testy, články o zimním vybavení a skialpinismu.

Michal Kroužel

Píše pro nás recenze a testy. Rád zkouší a testuje všelijaké technické vybavení a vychatávky.

Pavel Krupka

Stálý spolupracovník a člen testovacího týmu Světa outdooru patří k oporám redakce od samého počátku. Zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení.

Jan Šťovíček

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než „Šťovík“, je autor řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Karel Vidlák

Stálý spolupracovník redakce, známý pod přezdívkou „Karlos“, testuje a píše především o lezeckém vybavení. Má rád také skialpy a kolo a jako Moravák vyvažuje převážně pražský punc redakce.

Martin Slezáček

Nadšený outdoorista. Má rád spaní v přírodě a výpravy na hory či do lesa. Rád testuje spacáky, bundy nebo boty.

Matěj Švec

Náruživý běžec, skialpinista a cestovatel, který žije na horách. Jak mu to běhá? Čas na půlmaraton 1:17, vítěz Krakonošovy stovky 2014, Stovky podkrkonoší 2013 atd..

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf Petr Blahuš se toulá světem od počátku 80. let minulého tisíciletí. Podle známého cestovatele Ivana Breziny patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. V roce 1991 se mu povedl slet z tehdy u nás prakticky neznámém paraglidingovém křídle z nejvyšší hory Evropy. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek…

Alena Trnková

Od 12ti cca do 18ti se věnovala sportovnímu aerobiku, pak plynule přešla na sporty jako kolo, občasný běh, volejbal atd. Na VŠ poprvé vyzkoušela lezení na umělé stěně a v tu dobu ji to chytlo. Za nějaký čas poprvé ozkoušela ferraty, následovaly treky v Kolumbii, Nepálu, Makedonii, ledovcové túry v Alpách, běžkování , skialpy a vše co je spojené s horami v létě i zimě.

Jana Kopřivová

Střídala více sportovních aktivit jako kolo, běh, tenis, squash, lyže, snowboard či tancování a při výletech do přírody se zaujetím pozorovala ty „pavoučky“ pohybujících se ve výšinách nám smrtelníkům nedostupným. Až si jednoho krásného dne řekla, že lezení musí vyzkoušet. No co si budeme povídat, ze začátku to byl velký boj, ale rozhodně stál za to a lezení se stalo pro Janu drogou. Postupně se k tomu přidaly další aktivity s horami úzce spjaté jako ferraty, ledovcové tůry a skialpy.

JAK SE U NÁS TESTUJE?

Nezávislost testování

Recenze a testy Světa outdooru jsou nezávislé. Testující si stojí za tím, co napíše. Je si vědom toho, že se do něj opřou čtenáři např. v komentářích. Žádným způsobem si nelze koupit kladný výsledek testu či recenze.
Testovací tým Světa outdooru si získal respekt nejen v tuzemsku, ale také u zahraničních značek. Zúročujeme zkušenosti z testů ve prospěch zákazníků.

Krátké recenze vybavení

Recenze přinášejí první poznatky o výrobku, je to krátké a spíše popisné představení produktu, se kterým zatím máme kratší praktické zkušenosti. Výrobek však musíme mít vždy fyzicky k dispozici. Recenze hodnotí výrobek z pohledu uživatele a s ohledem na jeho doporučené použití, naopak nehodnotí cenu. Recenze jsou subjektivním názorem autora.

Důkladné testy

Pokud některé výrobky po recenzi dále testujeme, najedete výsledky testů na webu SvetOutdooru.cz. Test je výsledkem dlouhodobějšího užívání výrobku v outdoorových podmínkách, často na náročných akcích. Netestujeme parametry (prodyšnost, izolační vlastnosti, atd.), naše testy jsou subjektivním hodnocením výrobku na základě osobních zkušeností.

© 2005 – 2019 Copyright SvetOutdooru.cz

Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez písemného souhlasu vydavatele zakázáno. Není také povolena jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích. Vydavatel zaručuje všem čtenářům tohoto portálu ochranu jejich osobních údajů; nesbírá žádné osobní údaje, které čtenáři sami dobrovolně neposkytnou (zejména při vkládání názorů k článkům).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: