Prozkoumejte stát Washington s cestovatelem Martinem Loewem

Prozkoumejte stát Washington s cestovatelem Martinem Loewem

Americký severozápad, přesněji stát Washington, představuje ve své nejnovější diashow letos na podzim cestovatel a fotograf Martin Loew. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Martin poutavý příběh velké cesty plný úžasných fotografií i zážitků z nádherného severozápadního koutu USA.

Na úplném severozápadě USA leží stát Washington – neuvěřitelně pestrá a krásná země s úžasnou přírodou. Při jeho pobřeží se prostírají věčně zelené deštné pralesy. Z nich se prudce zvedá pásmo Kaskádového pohoří se zasněženými dřímajícími sopkami. To vše na dohled od typických amerických velkoměst s mrakodrapy, fastfoody a nejmodernějšími technologiemi. A za tím vším ještě dále na východě se táhne nekonečný kraj sluncem rozpáleného vnitrozemí a ospalých, téměř westernových městeček.

O své aktuální diashow Martin Loew říká: „Moje nejnovější diashow má hned několik zvláštností a překvapení. Vznikla na základě dvou cest, při nichž jsem na americkém severozápadě pobyl téměř dva měsíce. První cestu jsem podnikl během měsíce června, kdy v Kaskádovém pohoří ležely ještě mnohametrové vrstvy sněhu a výlet se stal nečekaně zimním zážitkem.

Druhou cestu jsem proto naplánoval na začátek září. To je doba, kdy všechen starý sníh už je samozřejmě pryč a nový ještě nepadá a horské louky se barví do nádherných podzimních barev. Všechno září paletou tónů od žluté, přes jasně rudou až po fialovou. Nebe je blankytně modré, ledovce na vrcholcích hor křišťálově bílé a výhledy do dálek neuvěřitelně čisté. Je to skutečná pastva pro oči i pro fotoaparát.

Diashow by tak klidně mohla mít podtitul „Všechny barvy hor“. Prozradím i to, že zatímco první cestu jsme podnikli ve dvou s mou ženou, na druhou výpravu jsme pak přibrali i našeho dvouletého syna. To pochopitelně do cestování vneslo zcela nové a netušené prvky, ale zároveň odhalilo i úplně nový pohled na svět. Ale rozhodně to stálo za to. Kempování a putování v divoké přírodě jsme si užili všichni. Koho tedy zajímají nějaké tipy a rady k cestování s malými dětmi, určitě si jich z mé nejnovější diashow pár odnese. Přijďte si poslechnout moje živé vyprávění o dobrodružství cest po horách, pralesích i velkoměstech. Přijďte si užít stovky krásných fotografií na velikém plátně. Přeneste se se mnou do divočiny amerického severozápadu!“, uzavírá svou pozvánku cestovatel Martin Loew.

Termíny všech diashow, fotky i cestopis najdete na internetových stránkách autora www.promitani.cz Kompletní program celého diashow turné „Americký severozápad“ najdete na www.promitani.cz/americky-severozapad/.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: