Prázdninový region u vody i pravá italská atmosféra na dosah ruky

Prázdninový region u vody i pravá italská atmosféra na dosah ruky

Rádi cestujete, ale nechce se Vám nebo se nemůžete vydávat příliš daleko za hranice? Máme pro vás hned dva tipy na nepříliš vzdálené, ale přesto velmi zajímavé lokality v sousedním Německu. Za sportem se vydejte k Lužickým jezerům a za památkami a kulturou do Postupimi.

Jen asi dvě a půl hodiny jízdy autem severně od Prahy se nachází Lužická jezerní oblast (Lausitzer Seenland), jedinečný prázdninový region pro aktivní odpočinek! Kdo se chce věnovat jízdě na kole nebo bruslení na in-line bruslích, najde zde ideální podmínky.

Tam, kde se kdysi těžilo hnědé uhlí, se mnohé opuštěné lomy proměnily v jezera. Nachází se zde více než 20 nových jezer, která jsou z části spojená plavebními kanály. Vznikly zde rovněž cyklistické okruhy. Cyklotrasy jsou dobře značené a je z nich vždy výhled na jedno z jezer.

A kde je hodně vody, tam je také nespočet možností aktivit: jízda na člunech, jízda na prámech, jachting, surfing, paddleboarding, jízda na kajaku, vodní lyžování a jízda na vodním skútru. Wakeboarding, kitesurfing a samozřejmě také potápění. Dovolené na vodě a u vody v mnoha podobách. Ideální na prodloužený víkend. Je však možné zůstat i delší dobu: Přespat se dá v kempech (na jih od jezera Senftenberger See), v hotelech (hotel na majáku Leuchtturmhotel Geierswalde) nebo naprosto netradičně: v plovoucích domech.

Více na www.lausitzerseenland.de/de/service/presse/basistexte/artikel-lausitzer_seenland-eine_urlaubsregion_im_entstehen.html

Užijte si Itálii v Německu

Itálie je všudypřítomná v architektuře i v historii města: Již pruští monarchové zkrášlili město Postupim stavbami, jejichž předlohy lze najít v Itálii.

Vila Farnese v městečku Caprarola severně od Říma byla inspirací pro zámek Belvedere auf dem Pfingstberg, stavbu s nejkrásnější vyhlídkou v Postupimi. Oranžerie Orangerieschloss vypadá jako napodobenina typické italské vily. Předlohou prvních návrhů evangelického kostela Friedenskirche byla raně křesťanská Bazilika svatého Klementa v Římě. Za zmínku stojí i postupimské umělecké muzeum Barberini.

Avšak italskou atmosféru mohou návštěvníci města zažít také při četných kulturních akcích. Noc zámků ve dnech 17. a 18. 8. 2019 bude ve stylu „Una Notte Italiana“. Tento termín si poznamenejte! VýstavaCesty baroka. Národní galerie Barberini Corsini v Římě“ od 13. 7. do 6. 10. 2019 bude ve znamení Itálie. Turističtí průvodci nabízejí rovněž tematické procházky s názvem „Itálie v Postupimi“ a inspirují Vás tak k (další) návštěvě města Postupimi.

Více se dozvíte na www.potsdam-tourism.com/en/home.

Výsledek obrázku pro germany travel logoOrganizace GermanyTravel podporuje Německo jakožto atraktivní a rozmanitou destinaci a prosazuje jej jako turistický cíl již více než 60 let. Mezi její aktivity patří například vývoj nových marketingových strategií založených na konkrétních tématech, akcích a zajímavostech, usiluje o zvýšení objemu turistické dopravy nebo příjmu cizích měn.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: