Podpořte vznik filmu Radka Jaroše: Cílem je návrat

Podpořte vznik filmu Radka Jaroše: Cílem je návrat

Plánovaný film, který překračuje hranice fyzického a emocionálního výkonu. Cesta Radka Jaroše za Korunou Himálaje, která probudí vnitřní sílu nemocné ženy. Netradičně pojatý motivační dokument z jedinečných Radkových záznamů velehorských výstupů.

Radek Jaroš jako 15. člověk na světě vystoupal bez použití kyslíkových přístrojů a bez pomoci výškových nosičů na všech 14 nejvyšších hor planety. Navíc se společně s Reinholdem Messnerem mohou pochlubit i zdoláním nejvyšších vrcholů na všech světadílech.

„Kdo byl na mé přednášce, zná i jedno z nejdůležitějších mott: „CÍLEM JE NÁVRAT!“ Naštěstí jsem to pochopil a poznal hned při první expedici do vysokých hor na Pamír v roce 1989. Tehdy jsme se pod vrchol po dvoudenním výstupu, dva kilometry vysokou, téměř kolmou stěnou, dostali zcela vyčerpaní. Na vrcholu, vlastně 50 metrů pod ním, jsme zjistili, že lehkým svahem se už nahoru nedostaneme! Absolutní vyčerpání, únava z šestitisícové výšky, a především špatná motivace… I když jsme lezli vzhůru po čtyřech, plazili se, nakonec jsme se třicet metrů od vrcholu otočili. Pochopili jsme, že nahoru bychom se dostali, ale dolů už ne!“, říká Radek Jaroš

Ne každý si ovšem některé ze svých životních cest vybere. Jsou vrcholy, které opravdu zdolávat nechcete. Mezi takové patří i zhoubná onemocnění. Během let jsem zjistil, že můj sen, příběh plný překážek, úspěchů ale i neúspěchů, zranění a dalších vzestupů, může motivovat nejenom sportovce. Může motivovat i lidi s hendikepem a pomoci jim zdolat i jejich nečekané a nechtěné vrcholy. Kruh se uzavře.

Snad nikdo jiný, než právě Radek Jaroš, nemá tyto hory a vrcholy tak dobře fotograficky a filmově zdokumentované. Tu krásu, radost, bolest, úspěchy, i neúspěchy. A právě tento film má ukázat nejen unikátní záběry z Radkovi cesty za Korunou Himálaje, ale i vedlejší příběh, který se opravdu stal. Vyobrazuje nemocnou ženu, která v Radkově cestě našla sílu pro boj se zákeřnou nemocí. Oba totiž spojuje to stejné – největší hodnotu pro ně má jejich život.

Nemáme za sebou žádnou silnou finanční skupinu, zkušené a bohaté producenty. Film financuji já sám, sháním peníze i u kamarádů, sponzorů. Filmaři do toho jdou společně se mnou s nadšením a svojí poctivou prací. Věříme, že pomocí Hithitu se podaří oslovit zapálenou skupinu lidí, kteří podpoří vznik filmu a přinese jim to radost a dobrý pocit. Zároveň chceme, aby to byla i malá, účinná kampaň před premiérou, kdy lidé jako jste vy do podpory zapojí své kamarády a známé.

Vznik film můžete podpořit finančním příspěvkem na platformě Hithit.com. Podle výše příspěvku si jako poděkování můžete vybrat odměnu.

Každá, i malá částka má pro nás obrovský význam. S vaší podporou můžeme zajistit, že tento projekt spatří světlo světa a bude mít šanci přinést poznání, radost, motivaci a kladně ovlivnit životy jiných. Vaše podpora není jen o penězích, ale o vytváření spojení. Každý, kdo přispěje, se stává součástí naší komunity a naší cesty k dosažení cílů.“

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: