Po stopách Fernãa de Magalhãese: Co přinesly vlny a odvál vítr

Po stopách Fernãa de Magalhãese: Co přinesly vlny a odvál vítr

JAk vznikala a plula plachetnice Victoria, replika lodi Fernãa de Magalhãese, na které obeplul zeměkouli?

Mořeplavec Rudolf Krautschneider vypráví o stavbě a části plavby plachetnice Victoria, repliky slavné historické lodě Fernãa de Magalhãese, která jako první v 16. století obeplula zeměkouli. Popisuje také výpravy do polárních moří. Nechybí ani příběhy výjimečných lidí, ať už jsou spjati s mořem, či nikoli.
V knize najdete malý kousek dřeva, který jako součást Victorie obeplul svět.

„Možná, že jsem se svými plachetnicemi celé ty dlouhé roky neplul, ale létal. Vždyť voda je jenom příliš mokrý vzduch.“

Vydání v poloplátěné vazbě je doplněno fotografiemi, mapkami, citáty a kresbami. Volně navazuje na úspěšné tituly Lidé a oceánPlachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka.

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007. Sídlí v Praze na Palmovce. Vydává českou i překladovou beletrii, naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu. Zaznamenalo mimořádný úspěch s knihou Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, která daleko překročila hranici svého žánru, dočkala se zahraničních ocenění, divadelního zpracování a byla přeložena do 20 jazyků. Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje přesahující a nečekané. Knihu Co přinesly vlny a odvál vítr můžete objednat na jejich eshopu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: