Plánujete vysokohorský trek? Nezapomeňte na pojistku!

Plánujete vysokohorský trek? Nezapomeňte na pojistku!

Chcete si vyrazit do hor a vyšlápnout nějakou tu horu? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které zahrnuje i vysokohorský trek. Ušetříte si starosti a v případě zranění i vysoké finanční částky.

Cestovní pojištění

Bez cestovního pojištění s dostatečnými limity vás i banální nehoda může finančně hodně poznamenat. Můžete si ho sjednat i online, během pár minut. Takže jestli jste na něj zapomněli, nezoufejte. Stihnete to třeba cestou na autobus nebo na letiště.

Za pojištění denně zaplatíte pár korun, finanční náročnost v případě zranění jde ale klidně do statisíců. Jen takový let vrtulníkem v Rakousku, dlouhý pouhých 10 minut, stojí 3000 Euro.

Na co si dát při sjednání cestovního pojištění pozor?

Sjednejte si ho před tím, než se vydáte na cestu – usednete do letadla, do vlaku apod. Pojištění musíte sjednat dřív, než vaše cesta začne.

  • Destinaci, kam se vydáváte – platí tam?
  • Platí po celou dobu vašeho pobytu?
  • Pojištění léčebných výloh
  • Kryje i rizikové sporty

Jak je to s léčebnými výlohami?

Základní součást pojištění, ze které pak hradíte náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice, případně i transport zpět do vlasti. Nešetřete na nich, protože za pár denně si můžete sjednat cestovní pojistku s limity až několik milionů Kč. A to už se nemusíte bát, protože jste dostatečně chráněni.

Rizikové sporty

Některé sporty jsou součástí běžné pojistky, jiné nikoli. Některé pojišťovny dokonce horolezectví nebo bojové sporty nepojistí.

Co sem patří?

Automotosport; bungee jumping; canyoning; jízda na koni; kanoistika a sjíždění divokých řek; let rogalem, letecké motorové sporty; lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách; parasailing; potápění s dýchacím přístrojem; rafting; seskok padákem; speleologie; surfing a windsurfing na moři; vodní motorové sporty; vysokohorská turistika, závěsné létání a jiné obdobné nebezpečné sporty.

Co to je vysokohorská turistika?

Jak ji definovat? Jde o pohyb v horském terénu do výšky 4000 m n. m., kde se uskutečňují výstupy na vrchol co nejjednoduššími cestami do obtížnosti 2 klasifikace UIAA nebo po předem zajištěných cestách a cestách, kde se vystačíte s pomůckami jako přilba, sedací úvaz, jištění určené pro Via Ferraty; v ledovcových horách mačky, cepín, 30m lano.

Jak si pojištění sjednat?

Hlavně včas. I když si ho můžete sjednat online, tak to musí být ještě dřív, než se vydáte na cesty. Při sjednání cestovního pojištění online nemusíte nic podepisovat. Obratem dostanete všechny podklady včetně asistenční kartičky e-mailem, takže vám už nic nebrání vyrazit na cestu. Pojistné je také třeba uhradit dříve, než se vydáte na cestu

Sjednat si ho ale můžete několika způsoby:

  • Online
  • Telefonicky
  • Návštěva pobočky.

Ještě, než si ho půjdete sjednat, doporučujeme porovnat si nabídky jednotlivých pojišťoven. Rozdíl může být obrovský.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: