Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Slibuje festival Jarní Ozvěny v Ostravě

Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Slibuje festival Jarní Ozvěny v Ostravě

Cestovatelský a folkový festival, Jarní Ozvěny se v poslední únorový den představí v Ostravě. V kině Vesmír se můžete těšit na přednášky ze všech koutů planety, strereofotografické 3D projekce, výstavy i hudební vystoupení.

Pěšky, na kole, vlakem, na koni, s kytarou, autem, stopem a na lodi až za obzor. Tak zní podtitul cestovatelského a hudebního festivalu Jarní OZVĚNY. Již desátý ročník proběhne v sobotu 28.2.2015 v ostravském kině Vesmír, od 12 do 22h.

Program bude opravdu pestrý. Na festivalu vystoupí například horolezec Libor Uher s přednáškou o výstupu na Broad Peak 8047 m.n.m, Michal Vičar s cestou 40 let starou Škoda 1000MB kolem světa, která trvala 7 měsíců, Zdeněk Jurásek s cyklo i motocyklocestami po legendární americké Route 66, k vidění bude promítání z Namíbie, Etiopie, Peru, Nového Zélandu a mnohé další.

Unikátní zážitkem pro všechny návštěvníky budou stereofotografické 3D projekce Matěje Boháče z Balkánu a nejkrásnějších světových jeskyní včetně prvního českého 3D filmu Domino o objevování venezuelských jeskyní (autor Marek Audy) a nebude chybět ani vodácký blok věnovaný seakajakingu, jachtingu a splouvání divokých řek  spolu s projekcí krátkých slideshow.

V rámci festivalu se diváci dočkají i mimořádného uvedení legendárního vodáckého filmu: Statisticky průměrný vodák, režiséra Zdeňka Junka z roku 1983. Cestovatelský program doprovodí bubenická show Jarabi a vystoupení folkových a country skupin. V předsálí bude k vidění výstava velkoplošných fotografií Libora Uhera Z hor, Marka Audyho Podzemní mystéria a Vinceho Staré trampské časy.

Cestovatelský & hudební festival OZVĚNY probíhá vždy na jaře a podzim a spojuje projekci profesionálních i amatérských cestovatelských přednášek, filmů a diašou společně s hudebními vystoupeními převážně folk&country kapel. Festival pořádá občanské sdružení Folk v Ostravě. Podrobný program včetně rezervace vstupenek najdete na: http://www.ozvenyostrava.cz/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: