Pátý ročník festivalu Culturea se blíží a zaštítí ho Miroslav Zikmund

Pátý ročník festivalu Culturea se blíží a zaštítí ho Miroslav Zikmund

Již pátý ročník kulturního festivalu Culturea se uskuteční 6. a 7. dubna v prostorech 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně. Program festivalu je rozdělen do dvou dní, a každý den je věnován jedné vybrané zemi. Letos těmi zeměmi jsou Egypt a Řecko.

V první, egyptský den se návštěvníci mohou těšit na orientální tanečnici Sheylu a taneční skupinu Awaleem, která je svým vystoupením provede tradičními egyptskými slavnostmi a zvyky. A ihned poté, na tanečním workshopu, si všichni mohou tyto tance vyzkoušet. K Egyptu také neodmyslitelně patří vodní dýmky a čaje, které díky Dobré čajovně Zlín budou moci návštěvníci nejen poznat do hloubky, ale také ochutnat.

Nebyl by to správný kulturní festival bez legendárních cestovatelů Zikmunda a Hanzelky, kteří budou slavit 70 let od své výpravy kolem světa. O jejich cestě bude povídat paní PhDr. Magdalena Preiningerová z Archivu H+Z Muzea Jihovýchodní Moravy ve Zlíně. A aby byla zajištěna ta správná atmosféra, dorazí se na festival podívat i zvířátko, bez kterého Egypt není Egyptem… Ano, těšit se návštěvníci mohou také na živého velblouda!

Druhý, řecký den bude na programu livecooking, při kterém kuchař Filippos-Vasileios Paisios připraví nejrůznější řecké speciality k ochutnání a vysvětlí jejich přípravu. K zapití bude připravena ochutnávka pravých řeckých pálenek. Ani řecký den nebude ochuzen o tradiční tance v podobě vystoupení tanečního souboru Antigoni i praktického workshopu a návštěvníci se mohou těšit i na přehlídku typických krojů. Celý festival bude zakončen tematickým řeckým večerem, kterým bude provázet kapela Jannis Moras & Banda.

A to není vše! Postupně náš program odhalujeme, a tak pro další informace sledujte náš web www.culturea.cz nebo Facebook.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: