O podporu Expedičního fondu soutěží 54 cestovatelských projektů – ohodnoťte je!

O podporu Expedičního fondu soutěží 54 cestovatelských projektů – ohodnoťte je!

Rekordních 54 cestovatelských projektů se uchází v 3. kole soutěže Expedičního fondu o finanční a materiální podporu. Nyní má komise čas na jejich vyhodnocení. Mezi vítěze má rozdělit celkem 224 tisíc koru. Okomentujte i vy soutěžící projekty. 

Kdo soutěží o podporu Expedičního fondu?

Sportovní a cestovatelské expedice

Výzkumné projekty

Dobrovolnická a humanitární pomoc

Zkušenosti čtenářů

Vojta

Tak to je hodne hodne moc projektu a dost jich je i velmi kvalitnich a nebo aspon zajimavych, uz z pohledu tech dvouradkovych popisu. Objektivne musim priznat ze sem skoro i rad, ze sem nakonec po uvahach ano/ne ani netravil cas psanim vlastniho projektu 🙂 Tezko z tohoto vybrat neco konkretniho, co bych vybral ja. No, jsem zvedavy, nemate lehkou ulohu!

jeff
Vojta:

ja bych řekl pravě naopak minimalně 70% jsou z toho biaco šeky akorat se někam dostat a ušetřit naklady ,spousta těch akcí jako cestovaní kolem světa apod.nesou ničím zvlašt vyjmečnym ,některe u ž byly zrealizovane,některe mi připominaji běžnou zapadackou turistiku,držím palce at jdou peníze tam kde jsou skutečně potřeba,ikdyž v te naší česke kotlině…

iva
Vojta:

Taky si myslím, že 70% expedic je pouze obyčejný turismus.
Podle mě si podporu zaslouží tělesně postižení, protože my zdraví si nedokážeme vůbec představit, jaké bariéry musí překonat, než vůbec někam vycestují.
Nebudete mít to rozhodování lehké 🙂

sahara
Vojta:

To je fakt hustý, kamkoliv člověk zabrousí, na jakékoliv fórum nebo diskusi, tak najde spousta kritiky. Pánové a dámy, zamyslete se nad sebou a přestaňte kritizovat, možná jen závidíte, že nemáte tolik odvahy se někam přihlásit, či něco podniknout!!!! Každý projekt je pro daného člověka dobrodružstvím, zajímavostí, snem atd a v této soutěži je jasně psáno, že přihlásit se může každý kdo plánuje něco více než turistiku a nemyslím si, že převážná většina projektů jsou jen turismus – nenašla jsem nic co by pořádala cestovka, to zaprvé a dnes na světě již není tolik míst, kde nikdo nikdy nebyl ;o) Pro každého je zajímavé něco jiného,co se líbí tobě nemusí se líbit někomu jinému, je svobodná volba. Tak nezáviďte, necestujte jen po internetu a ukažte se vy, co jste podnikli za NETURISMUS nebo co plánujete…. ;O))))

jeff
sahara:

nemyslím, že jsem někoho setřel,ale pouze pragmaticky zhodnotil danne,promin,ale naoř cesta po krasach venezuely za učelem uspořadaní fotografické výstavy je asi co?a těch věcí je tam víc,cchybí mi např nějaky projekt, který je zaměřen na životní prostředí na velkejch kopcích/likvidace bordelu ponas/a to spiče systemem "put the money to the local ekonomy/nebo místo lezení na uparisínu raději vyčistit minova pole kolem noshaqu,aby vesničani byli v pohodě a my zapadaci tam mohli jezdit trekovat.ja svým akcim řikam zajezdy,ikdyž oproti některym výše zmíněným "projektum"jsou to seriozní sportovní akce, ale žadat peníze po fondu bych si opravdu nedovolil a proto mě mrzí drzost některých,ale takova už je doba..

Jan
jeff:

Naprosto stebou souhlasím Jeffe !!!

cernoch
jeff:

Přihlásil jste svůj projekt? Pokud ano a je kvalitní, věřím, že vyhraje.

vojta
sahara:

btw, pises ze tam neni nic co dela i cestovka, tak prinejmensim vypravu na misto dopadu Tuguzskeho meteoritu cestovka porada (tusim ze nomad). a i par dalsich je podobnych, ale to neznamena, ze bych je kritizoval, naopak me osobne takovyto akce spis zaujali jeste vice. naopak mi desne vlezly prijdou projekty, kde se objevuje slovo "zdokumentujeme", protože i prijdou desne umely 😀 ale jinak je jich tam hodne lakavejch.

sahara
vojta:

Vím co máš na mysli, já také nesouhlasím s těmi "vymačkanými" akcemi rázu – Výzkumné projekty, některé jsou již na první pohled podivné a zajímalo by mě, jestli se opravdu uskuteční tak jak píšou…. Ale co se týče cestovatelských expedic, tak to nemám nic proti žádné, jak jsem již napsala, pro každého je dobrodružství něco jiného a každý má rád něco jiného. Já osobně miluju Afriku, a volila bych projekty týkající se Afriky – DIVOKÁ CESTA a třeba DIVOCHEM NA PLNÝ ÚVAZEK. Na vkusu každého…. Ale držím palce všem!!!

sahara
Vojta:

To je fakt hustý, kamkoliv člověk zabrousí, na jakékoliv fórum nebo diskusi, tak najde spousta kritiky. Pánové a dámy, zamyslete se nad sebou a přestaňte kritizovat, možná jen závidíte, že nemáte tolik odvahy se někam přihlásit, či něco podniknout!!!! Každý projekt je pro daného člověka dobrodružstvím, zajímavostí, snem atd a v této soutěži je jasně psáno, že přihlásit se může každý kdo plánuje něco více než turistiku a nemyslím si, že převážná většina projektů jsou jen turismus – nenašla jsem nic co by pořádala cestovka, to zaprvé a dnes na světě již není tolik míst, kde nikdo nikdy nebyl ;o) Pro každého je zajímavé něco jiného,co se líbí tobě nemusí se líbit někomu jinému, je svobodná volba. Tak nezáviďte, necestujte jen po internetu a ukažte se vy, co jste podnikli za NETURISMUS nebo co plánujete…. ;O))))

Marie
Vojta:

1.cestovní kancelář v ČR specialista na ekoturistiku.Sami si můžete naplánovat svoji expedici …
Nyní se plánuje cesta do Vietnamu odlet kolem 30.9.do 16 října .Cena cca 33 tisíc .

Více info mohu zaslat.Marie Cipínová – jsem jeji prodejcem a na tuto expedici jedu…

Michael H
Marie:

Marie, tady jste se svým příspěvkem na špatném webu. Každý cestovatel si plánuje cestu sám a nepotřebuje platit ani korunu navíc cestovní kanceláři.

apsara

Napočítala jsem polovinu projektů, které už tady z toho krátkého popisu jsou jednoznačně dobré – buď nějak veřejně prospěšné (charita, výzkum) anebo opravdu dobré sportovní expedice.

Však tak je to i myšleno – že se podpoří i "pouhá" horolezecká expedice, pokud bude mít výjimečný cíl, ne?

marek

Mongolsko 2008-tak na tento projekt bych vyrazil hned,je to zeme jeste bez supermarketu a reky jako tam uz najdeme asi malokde.Preji hodne zdaru a at se vse podari.
Marek Peterka

Irena Šubrová

Pokud bych si mohla zvolit, tak jednoznačně Mongolsko 2008. Dost adrenalinová akce, paráda! Držím palce!

Petra Rožcová - Smůla
Irena Šubrová:

Držím palce projektu MONGOLSKO 2008. Jsem přesvědčená, že nám všem – pokud bude výsledek cesty od prezentován, tak jako předcházející expedice, kde byl každý z nás vtáhnut do úžasné atmosféry drsné a ničím nezatížené mongolské přírody, bude zprostředkováním, zážitku těchto dobrodruhů cestou nás všech, kteří si nic podobného netroufneme prožít na vlastní kůži. DÍK ZA TO. Těším se na další Vaše besedy.

tomas ryska

dovoluji si pozadat o dukladne provereni a kriticky pristup poroty pri zvazovani "Sportovních a cestovatelských expedic" za indigennimi lidmi. svuj hlas davam projektu "Vlasta Machatová – YRTATÉKOSYV, aneb Tatry nás nezlomí"

Mirek Bačkovský

Jednoznačně MONGOLSKO 2008. Navštívil jsem prezentace těchto cestovatelů. Úžasně zdokumentovaná cesta fotografiemi, tamní hudbou a vyprávěním. Opravdu na profesionální úrovni, ukázala tuto zemi široké veřejnosti, neboť kapacita sálu byla vždy překročena! Moc se těším na další prezentace těchto cestovatelů. Děkuji Mirek Bačkovský.

Pavel Otáhal

Mám pocit, že prudiči s rádoby americkým nickem "jeff", kteří s češtinou byli na štíru už ve druhé třídě základní školy (a dodnes je to evidentní), jsou opravdu všude. Neumí pořádně ani česky, ale mají touhu vopruzovat úplně všude.

Jestli "jeffe" musí někdo po Tobě, jak píšeš, "spiče" uklízet bordel na kopci, tak bys měl někam zalézt a tiše se stydět.
Totéž platí pro chytráka "vojtu", sedícího na zadku a kritizujícího jakýkoli projekt.

David G
Pavel Otáhal:

Ale pánové, hned se nemusíte hádat. Jeff myslel uklízet "po nás" Evropanech, ne po něm samém (aspoň doufám).

Že 70% projektů jsou "výlety" je dost přehnané. Přečetl jsem je teď všechny celé a je tam opravdu jen pár slabších věcí. Z těch anotací to nemusí být hned jasné, o co v jednotlivých věcech jde.

ALE HLAVNĚ: 95% projektů jsou vážně míněné, s upřímnou snahou něco prozkoumat, něčeho dosáhnout, někomu pomoc – a to je podle mě hlavní. Je jasné, že ne každý má možnosti, schopnosti a zkušenosti uskutečnit světobornou expedici. Proto budeme z projektů vybírat ty, které se něčím vymykají. Ale rozhodně bych ty ostatní neodsuzoval.

Pavel Otáhal
David G:

"Američan" s honosným nickem "jeff" zcela evidentně nepochopil, že všichni účastníci uskuteční své projekty nezávisle na nějakých dotacích a podporách.

Neuvědomuje si, ve své prostoduchosti, že cestovatelé mají své sny a touhy a i ten nejjednoduší nápad dotažený do konce může přinést české cestovatelské komunitě více prospěchu než perfektně zpracovaná kampaň, která nakonec vyšumí …

jeff

koukam Pavle že maš asi taky svuj "american dream" ja preferuji realitu , protože ze sna se většinou probudíme ,někteří? možna jsem to s těma procentama přehnal a taky detailně neznam ty projekty, ale to už je na fondu,chtěl jsem jen vyjadřit svuj nazor, a nakones mluvit o česke cestovatelske komunitě je trošku silne slovo, protože češi v zahraničí to je fakt katastrofa, takže Pavlíku take it easy

sahara
jeff:

V první řadě souhlasím s Davidem, toto místo není na hádání, ale na diskusi! Tak máme diskutovat, případně dát svůj vote projektu, který se líbí nám. Ale určitě zde není místo pro urážky…. Víte co je ale zajímavé, že vždycky kritizují a urážejí právě Ti, kteří v životě nic nedosáhli a v tomto případě ani nevytáhli paty z rodné vesnice!!! ;o) A pro Tebe JEFFE, pokud chceš napsat cokoliv o čemkoliv, přečti si nejprve podrobně vše co patří k tomu co chceš kritizovat či hodnotit…….;o) Souhlasím s Pavlem, každý má svůj sen a ten chce zrealizovat, a myslím si, že jak Pavel napsal, všichni své projekty pravděpodobně zrealzují i bez dotací, ale proč by se nemohli přihlásit do soutěže, kterou Hedvábná stezka s exped.fondem nabízí? Nevidím jediný problém. Hedvábná stezka je pro převážně cestovatele, ne pro výzkumníky a humanitárky. Nechme všechny přihlášené mít a realizovat svůj sen a držme jim palce …..;o)) Já držím palce AFRICE… O životě na tomto černém kontinentu, vyjma JAR toho také moc nevíme…..

jeff
sahara:

nevím co nato říct, snad asi okřídlené heso "nesouhlasím s vami, ale udělam vše pro to aby jste svoje nazory mohli hlasat"myslím, že se vyjadřuji dost konkretně a věcně mezi projektem a turistikou byt dobře míněnou vidím rozdíl a taky znam trošku zakulisí těchto akcí,a ty si prosim SAHARO přečti co jsem zde napsal…držím palce všem skutečným projektum a taky mam odstup,protože na žadném z nich nejsem zaiteresovan, což z některých přispěvku zde patrné není.

Pavel Otáhal
jeff:

Hele, chefe… neříkej nic. Začni se učit češtinu. Opožděnci jako Ty, bude stačit slabikář. Věta začíná velkým písmenem a končí tečkou. Nechápavých magorů a zároveň brouků Pytlíků jako Ty, je všude na netu spousta.

Taky si myslím, že od organizátorů EF to nebyl zrovna nejlepší nápad s vypisováním diskuse. Pokud by chtěli hlasování veřejnosti, mohli vypsat SMS soutěž. Pak by ovšem riskovali výsledky jako u Eurosongu 🙂 Fér by bylo snad jen zveřejnění všech projektů v plném znění a ne jen dva řádky ve velmi hrubém náhledu z pohledu paní Rambouskové.

turista
Pavel Otáhal:

kluci, budte radi , ze je nekdo ochoten dat penize, vlastni nebo sehnane od sponzoru, na nejakou akci. kdo s tim ma problem, alternativou je platit si vsechno sam, to ma vyhodu i v tom, ze nemusite psat zadne projekty a nikomu se z nich zodpovidat, pak si muzete poradat expedice nebo turistiku podle sveho uvazeni. podle teto diksuse to vypada, ze expedicni fon
d je dalsim z dobrych skutku, ktere museji byt po zasluze potrestany.

vojta
Pavel Otáhal:

pavle, nechapu do ceho furt ryjes, ja v jeffovych prispevcich nevidim nic nejak zleho! a komentovani cestiny diskutujicich je v takovetoto diskuzi dost podle. btw skoro bych rek ze asi sedis cely rok doma na prdeli a nic nedelas, kdy z mas cas sledovat takovy blbiny jako eurosong (byt co se tyce toho prirovnani, tak ano, opravdu to nakonec byla soutez o nejhezci kalhotky 😀 od pristiho roku se to taky jmenuje europants… ). -nechci te hodnotit dle jedny veci co jsi napsal, ale ukazuju ti co delas vlastne ty.

Michal

Nějak jsem nepochopil, jestli Expediční fond ještě funguje (rok 2013). Je tu spousta příspěvků (datovaných, ale starých), ale třeba i požadavky, přihláška atd., leč bez uvedení data zveřejnění příspěvku.

Katka

Hezký den, nyní expediční fond bohužel nefunguje.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: