Nevíte, kam v létě 2017? Vydejte se na jeden z help campů spolupořádaných HedvabnaStezka.cz!

Nevíte, kam v létě 2017? Vydejte se na jeden z help campů spolupořádaných HedvabnaStezka.cz!

Chcete strávit své volno smysluplně? Vydejte se na HELP CAMP. Vybrat si můžete z široké nabídky možností, od výuky angličtiny až po manuální práci a pomoc s opravami historických budov. Které help campy letos doporučujeme my?

1. Help Camp Ladakh, Indie

Brontosauři pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh v rozvoji jejich školy. Poskytují finanční dary, odborně asistují v jejím rozvoji a zajišťují pomoc od českých dobrovolníků. Brontosauři vyslali do vesnice Mulbekh v průběhu posledních 6 let přes stovku dobrovolníků, mezi nimiž jsou české osobnosti jako například Světlana Nálepková. Hnutí Brontosaurus je jedinou českou organizací, jejíž rozvojový projekt financuje 14. Dalajláma. Cesta do Himálají je pro dobrovolníky úžasnou zkušeností, při které mohou poznat z blízka kulturu Malého Tibetu a zároveň udělat něco dobrého. V průběhu pobytu bydlí dobrovolníci u rodin dětí ze školy, mohou vyrazit s dětmi na školní piknik nebo se zúčastnit různých oslav, které ve vesnici probíhají.

2. Help Camp Lombok, Indonésie

Učte angličtinu v základní škole Ngolang na ostrově Lombok v Indonésii, kterou organizuje Kintari foundation. Ngolang a Petiwung jsou malé vesničky asi 5km od větší vesnice Kuta. Celé pobřeží od Kuty na západ i na východ je lemováno bílými plážemi bez turistů, nádhernými kopci s pasáčky koz a malebnými vesničkami. Na některých plážích jsou ideální podmínky pro milovníky surfu. Do Základní školy v Ngolangu dochází do šesti tříd 300 dětí z širokého okolí, často chodí pěšky i několik kilometrů. Do školky v Ngolangu, kterou Kintari vystavělo a provozuje od roku 2011, chodí 12 dětí, které by jinak kvůli financím. Jedinou podmínkou pro to, abyte vyjeli, je znalost angličtiny, pedagogické vzdělání není nutné.

3. Help Camp, Nepál

Pojeďte učit děti angličtinu do Nepálu! Zapojte se do projektu, který umožní nepálským dětem přiblížit se k lepší formě vzdělání a rozšířit si pohled na svět. Vaše působení může být pro život dětí z oblastí s velkou mírou analfabetismu velmi důležité. Dobrovolnický program funguje v Nepálu i po ničivém zemětřesení. Hodně škol bylo zemětřesením zničeno, ale výuka probíhá dál na mnoha místech v provizornějších podmínkách. Většina škol se nachází v himálajském předhůří, cca 90 km východně od Káthmándú. V současné době jezdí dobrovolníci prioritně do těchto oblastí: Bethan, Anaikot, Nagre Gagarche, Kavre a Mjagdi. Tyto oblasti nejsou vůbec dotčeny turismem a život zde probíhá tradičním způsobem.

4. Help Camp GREEN&BLUE Sumatra, Indonésie

Nezisková organizace Spolek Prales dětem vytvořila nový unikátní dobrovolnický program na Sumatře, v němž se můžete zapojit do ochrany tropického deštného pralesa v česko-indonéské rezervaci Green Life a do ochrany Indického oceánu v souostroví Pulau Banyak na Sumatře v Indonésii. Tropický deštný prales a oceán jsou dva nejvýznamnější ekosystémy na planetě Zemi a jsou zcela zásadními faktory pro udržení stabilních klimatických podmínek a rozmanité biodiversity. Každý, kdo se zapojí do programu GREEN & BLUE, tak učiní důležitý krok k pochopení naší existence na Zemi, kterým není devastace, ale spolupráce na ochraně Země, tedy divoké přírody.

5. Help Camp Xpuil, Mexiko

Cílem projektu je výuka angličtiny dětí, mladistvých a dospělých z městečka Xpujil a přilehlých vesnic v Centro Cultural Germina, obec Calakmul, stát Campeche. Dobrovolníci mohou také vést vlastní semináře na témata vlastních koníčků a spolupracovat s ostatními místními neziskovými organizacemi, které v centru pořádají kulturní akce. Organizace United Vision vysílá do partnerských lokalit v Mexiku evropské dobrovolníky.

6. Help Camp Thušsko, Gruzie

Help-camp v Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi. Aktuální informace k help campu pro rok 2017 budou zveřejněny přibližně v březnu 2017!

7. Help Camp Banát, Rumunsko

Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti. Aktuální informace k akci a termínům v roce 2017 budou zveřejněny v průběhu dubna 2017.

Zkušenosti čtenářů

Alexandra

Dobrý den,
 
je možné odjet v pozdějším než prázdninovém termínu? Řekněme září-prosinec?
 
Díky moc
 
Alexandra

Nokondisi

Ahoj, existují help campy i pro rodiče s dětmi? Děkuji

[email protected]

Dobrý den,
podmínky vždy záleží na konkrétním daném help campu. Například u help campu GREEN&BLUE je vypsáno mnoho termínů, zkuste se informovat u organizátora. Co se týče účasti rodičů s dětmi, opět záleží na podmínkách organizátorů, ale myslím, že tím, že u help campu dobrovolníci tráví většinu dne prací, by se dětem nemohli tak věnovat.
Hezký den,
Tereza

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: