Nenechte si o víkendu ujít 14. ročník Festivalu bollywoodského filmu!

Nenechte si o víkendu ujít 14. ročník Festivalu bollywoodského filmu!

13. až 16. října proběhne v pražském kině Světozor přehlídka indické kinematografie – 14. ročník Festivalu bollywoodského filmu! Nejen, že se Bollywood v ČR zabydlel u diváků a fanoušků, ale stejně tak se české lokace zabydlely v bollywoodských filmech.

Po úspěšném akčním snímku Bang Bang! z loňského ročníku festivalu se u nás v minulých dnech natáčel další film, The Ring, na který se snad budeme moci těšit příští rok. Režisér Imtiaz Ali se do Prahy vrátil po šesti letech, kdy tu natáčel hit Rockstar. A tentokrát u nás točil samotný Shah Rukh Khan, současná největší hvězda Bollywoodu! Jako každá filmová hvězda má i on nespočet svých fanoušků a fanklubů, samozřejmě i u nás.

A právě Shah Rukh Khan se objeví v hlavní roli (dokonce dvojroli) filmu, který je pasován na největší hit letošního ročníku festivalu – FAN. Shah Rukh zde hraje v podstatě sám sebe jako hereckou hvězdu, ale zároveň i svého dvacetiletého fanouška, který je „tak trochu“ fanatik. Těšte se na typicky bollywoodsky nadsazený thriller s komediálními a akčními prvky-

Promítat se bude také film Sultan, nejvýdělečnější film letošního roku v Indii se Salmanem Khanem a Anushkou Sharmou, nebo také nejvelkolepější historické drama posledních let, Bajirao Mastani, kde se objeví jedny z nejkrásnějších hereček Deepika Padukone a Priyanka Chopra. „Nálepku nejakčnější film letošního ročníku festivalu bude mít nedělní speciální programové překvapení. V hlavních rolích se představí hvězdy, které naleznete v jiných filmech letošního ročníku. Koncept s překvapením se již v minulosti osvědčil, kdo dorazí, jistě nebude zklamaný“, říká Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu.

Filmová studia v Bombaji (odtud Bollywood) jsou však pouze jedny z mnoha studií v Indii, jsou tu i další, regionální a spíše méně komerční. Zástupcem tamilské produkce bude Kabali, akční gangsterka s největší hvězdou tamilských filmů Rajinikanthem, malayalamským zástupcem pak komedie Oru Muthassi Gadha a objeví se také snímek od v Praze vystudovaného nepálského režiséra Bhaskara Dhungana Suntali. Výjimkou na festivalu není ani zařazení pásma dokumentárních filmů. Do sekce dokumentů patří také podsekce „The Best of Kashish“, výběr toho nejlepšího z bombajského queer festivalu Kashish. Festival bollywoodského filmu tedy má program opravdu pro všechny.

Pro zpestření je připravena bollywoodská „mela“ – po dobu konání bude přítomna restaurace s indickým jídlem, k vyzkoušení tzv. indický kulečník – carrom, masala chai a možnost nakupování indických potravin a suvenýrů. A samozřejmě je třeba si v diáři poznamenat datum 15. října, protože chybět na tradiční oblíbené BOLLYWOOD PARTY by byla chyba. Tentokrát opět v novém místě! Klubovna 2. patro v Dlouhé.

Celý program najdete na www.bollywood.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: