Nejkrásnější mláďata roku 2013

Nejkrásnější mláďata roku 2013

Podívejte se, jaká mláďata se narodila v prvním měsíci roku 2013. Mezi ta vůbec nejkrásnější se dostalo i několik kousků z České republiky!

Pozor, následující článek bude plný extrémně roztomilých fotografií! Každý den se v zoologických zahradách celého světa rodí stovky, možná i tisíce mláďat.

Přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších, která se narodila v prvním měsíci roku 2013 a v posledních dnech roku 2012. Vybírali jsme nejen podle toho, jak roztomilá jsou – některá jsou také důležitá pro přežití celého jejich rodu nebo z vědeckých důvodů.

A jiná jsme do seznamu zařadili proto, že vypadají úplně jinak než dospělí…

Hrošík liberijský

Vypadá jako hroch, ale jako zakrslý hroch. Jde o hrošíka liberijského, který dostal jméno Zola. Narodil se v zoo Lowrys Park v Tampě. Samička se těší dobrému zdraví a vypadá to, že se dožije dospělosti a rošíří tak řady svého druhu. Hrošík liberisjký byl objeven teprve roku 1914 – do té doby jeho existenci věřili jen kryptozoologové…

Mravenečník

Mravenečník velký měří jako dospělý až dva metry. Zato mládě je maličkaté, má po narození jen pár centimetrů. Je tak drobné, že ho v srsti jeho matky s nejvyšší pravděpodobností úplně přehlédnete. U matky stráví dalšího půl roku – pomocí silných drápů se bude držet jejího těla a v podstatě z něj ani nesleze. Toto mládě se narodilo v zoologické zahradě v Chesteru (Velká Británie).

Kajman

V zoo v Zagrebu se radovali z narození mláďat kajmana – bylo to úplně poprvé, co se tento druh podařilo v Chorvatsku rozmnožit. Vajíčka o velikosti golfového míčku ležela čtyři měsíce v inkubátoru, kde přírodovědci pečlivě regulovali teplotu i další podmínky tak, aby byly ideální pro vyklubání. Až budou mladí kajmani dostatečně velcí, přestěhují se do speciálního výběhu, který pro ně mezitím zaměstnanci zoo připravili.

Tapíři z Brna

Jedna výjimka – tapíří slečna Celestýnka se v Brně narodila už dříve, ale teprve na sklonku roku 2012 dostala své jméno. Narodila se 8.8. 2012 a byla úplně zdravá. Má štěstí, že se narodila v moravské metropoli, a ne ve své domovině – brazilském pralese. Právě mláďata tapírů jsou oblíbeným cílem mnoha dravců, od obřích anakond, až po dravé pirani.

Želva

Želvy hvězdnatí žije normálně v Indii. Ale tato mláďata se vyklubala na svět v zoo Taratonga. Narodila se tam rovnou dvě mláďata, jedno hezčí než druhé. Tyto želvy mají velmi podivný krunýř – je tvořen malými pyramidami – díky jejich atypickému tvaru je želva schopná snadno se otočit, pokud náhodou spadne krunýřem nahoru

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: