Napište článek pro Svět outdooru

Napište článek pro Svět outdooru

Možná máte zkušenosti, které by ostatní ocenili! Zkuste napsat článek o svých cestách, dobrodružstvích nebo outdoorovém vybavení.

ČLÁNKY

Šli jste krásný trek? Vyrážíte na výpravy na kole, lodi nebo na lyžích? Podělte se s ostatními!

Kontaktujte redakci a ověřte si, jestli má o Vaše téma zájem. Je možné, že články na stejné téma už se v časopise objevily.

Redakční pravidla:

Prosím dodržujte rozsah stanovený redakcí. Články pište čtivě, zábavně, stylem vhodným pro širší publikum a bez pravopisných chyb. Redakce si vyhrazuje právo provést úpravu textu bez nutnosti následné konzultace s autorem – samozřejmě v případě, že jde o opravu pravopisných chyb, stylistiku, zkrácení apod., tak aby byl zachován význam textu.

Ke každému článku je potřeba nejméně 6 až 10 fotek v tiskové kvalitě.

Autora textu i fotografií uveďte přímo na konec článku. Připište i pár vět o sobě, stejně jako případný odkaz na Vaše webové stránky, knihy nebo jiné aktivity.

Pokud článek vyšel nebo má vyjít v jiném médiu (web či časopis), informujte nás o tom, abychom se dohodli na (ne)exkluzivitě.

Portál SvetOutdooru.cz a časopis Svět outdooru jsou povinni uvést autorství u textu i fotografií. Sami autoři zodpovídají za to, že dodané materiály jsou jejich vlatním dílem nebo mají souhlas (např. autora fotografií) s jejich publikováním.

Na všechny texty v časopise i na webu se vztahují autorská práva. Odměna za článek podléhá dani a autoři jsou povinni ji řádně odvést.

Portál SvetOutdooru.cz a časopis Svět outdooru si dále vyhrazují právo přijaté texty a fotografie používat pro svou propagaci na partnerských webech, v tištěných periodicích a na sociálních sítích bez nároku na další honorář. Tato partnerská média se zabývají výhradně cestováním a outdoorem.

Přispěvatel je také srozuměn s tím, že redakce může k článkům připojovat reklamu a sponzorské vzkazy.

Autoři zasláním svých příspěvků redakci souhlasí s uvedenými pravidly.

RECENZE

Rádi otiskujeme čtenářské testy a zkušenosti, pokud jsou objektivní. Nevíte-li jak začít, přečtěte si několik podobně zaměřených článků na Světě outdooru a rychle zjistíte, co všechno by měl i váš text obsahovat. Při přípravě článku pamatujte na to, že je potřeba také několik fotografií. Nejlepší cesta je napsat nám, zda o téma, které jste zvolili, máme zájem, a my pošleme podrobnější informace o přípravě textů pro Svět outdooru. Budete-li mít zájem a schopnosti, je možné se domluvit i na trvalejší spolupráci, kterou (po podepsání smlouvy) honorujeme. 

V testovacím týmu Světa outdooru je řada velmi zkušených testerů, ale také noví a začínající spolupracovníci. Nic nebrání tomu, abychom do týmu zařadili i další nové tváře. Po několika autorských článcích se můžeme dohodnout na zkušebním testování výrobků. Předpokládá to vydržet prvotní připomínky a někdy i podstatné úpravy prvních článků. K takové spolupráci již je potřeba se sejít osobně, seznámit se se způsobem práce a pravidly testování. Po úspěšném zkušebním období pak můžeme zahájit pravidelnou spolupráci, jejíž četnost závisí ponejvíce na zájmu a možnostech jednotlivých členů týmu. Máte-li zájem, neváhejte nám napsat.

MEDIÁLNÍ PARTNERSTVÍ

Svět outdooru je mediálním partnerem institucí jako ČHS, Alpenverein, Česká asociace horských vůdců nebo Český spolek horských průvodců. Nabízíme také možnost mediálního partnerství pro výjimečné expedice, outdoorové závody apod.

Kontakt na redakci:

Natálie Kohoutková, šéfredaktorka časopisu Svět outdooru

[email protected]

Vojta Dvořák, šéf testovacího týmu a šéfredaktor webu SvetOutdooru.cz

[email protected]

Adresa redakce:

Svět outdooru
Masarykovo nábřeží 22
110 00 Praha 1

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: