Na festivalu Kolem světa se v Praze představí dobrodruh Rehage, McCarron i filmař Barabáš

Na festivalu Kolem světa se v Praze představí dobrodruh Rehage, McCarron i filmař Barabáš

Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přinese 14. a 15. března v Národním domě na Smíchově, největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa.

O víkendu 14. – 15. března 2015 přivítá Národní dům na Smíchově tisíce návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Hlavní hvězdy programu

Hlavním hostem festivalu je německý dobrodruh CHRISTOPH REHAGE, kterému se podařilo přejít pěšky Čínu z východu na západ. Jeho 4646 km dlouhá pouť s vozíkem na kolečkách trvala přesně jeden rok a během své pouti měl neuvěřitelné množství zážitků. Jeho legendární video The Longest Way 1.0 shlédlo více než 12 mil. diváků.

Dalším inspirativním hostem bude dobrodruh LEON MCCARRON, který přešel poušť Rub al-Chálí (Velkou arabskou poušť). Z jeho 1 600 km dlouhé pouti vznikl dobrodružný film „Into The Empty Quarter“. Druhou zajímavou expedici, kterou představí na festivalu, bude The Karun River – from source to sea. Během této expedice se Leonovi podařilo projít nejdelší íránskou řeku od pramene až k ústí do moře.

Posledním zahraničním hostem festivalu bude slovenský dobrodruh a filmař PAVOL BARABÁŠ, který slovem a obrazem představí příběhy o objevných přechodech stolových hor ve Venezuele, neznámých horách Antarktidy, o hledání Pygmejů v Konžském pralese, pěším pochodě na Severní pól, o sestupech nejtěžších kaňonů světa na Réunionu, o splavování afrických divokých řek, a o poznávání nejkrásnějších hor a kultur světa.

Podívejte se, jak se probíhal festvival Kolem světa v roce 2014:

Na co dalšího se můžete těšit

Vedle zahraničních hostů vystoupí mnoho českých známých osobností ze světa outdooru a cestování – např. Vladimír Plešinger (spisovatel), Lenka Klicperová (šéfredaktorka cestovatelského časopisu Lidé a země), Tomáš Stingl (syn známého cestovatele dr. Miloslava Stingla), Václav Sůra (polárník), Petr Horký (režisér a moderátor), Rudolf Švaříček (cestovatel), a mnoho dalších hostů …

Bohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy, prezentace cizokrajných restaurací nebo prodejní výstavy výrobků z různých zemí světa.

Užitečné informace:

Místo konání: Národní dům na Smíchově, Praha

Termín konání: 14. – 15. 3. 2015

Otevírací hodiny:

sobota 14. 3. 2015 : 10.00 – 23.00

neděle 15. 3. 2015 : 10:00 – 23:00

Vstupné:

Jednodenní 400 Kč (online 350 Kč)
Dvoudenní 600 Kč (online 550 Kč)

Vstup zdarma: děti do 12 let, ZTP-P
Sleva 10% pro: studenty 13-18 let, ISIC, IYTC, ITIC, ROCK POINT ZÓNA

Více informací o festivalu a přesný program naleznete na www.kolemsveta.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: