Mrazivý film COLD vypráví o zimním výstupu na Gasherbrum v -50 stupních Celsia

Mrazivý film COLD vypráví o zimním výstupu na Gasherbrum v -50 stupních Celsia

Ve chvíli, kdy neberete lezení jako zábavu, sport nebo jako způsob, jak se někam dostat, zbývá už jen jedno: Lézt, protože je to těžké. A co může být těžšího než se pokoušet o osmitisícovku Gasherbrum II v zimních podmínkách?

Pokud jsi nikdy nic takového nezkoušel, nepokoušej se o to. Horolezení v zimních podmínkách v teplotách okolo – 50 stupňů Celsia je boj o přežití, bitva, kterou můžeš lehko prohrát. Pokud jsi ale horolezec, který hledá mimořádnou výzvu, zimní lezení je jasná volba.

Simone Moro, Cory Richards a Denis Urubko se o takovou výzvu pokusili v únoru loňského roku. Udělali úspěšný prvovýstup na Gasherbrum II (8,035m) v Pákistánu, na 13. nejvyšší horu světa. Jejich zkušenosti najdete v jedinečném snímku Cold. Devatenácti minutový film ukazuje natáčení ve velmi náročných přírodních podmínkách a je navíc plný zvratů a překvapení.

Není divu, že Cold vyhrál hlavní cenu Grand Prize na festivalu BANFF!

https://www.youtube.com/watch?v=yAOVhGDSuco

ffzs

Zaujal-li vás trailer stejně jako nás, rozhodně si film nenechte ujít na Filmovém festivalu zimních sportů, který najdete právě nyní ve více než sto městech České republiky. Podrobné informace najdete v seznamu míst a dat konání.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: