Mladý dobrodruh natočil Zpověď kluka z paneláku

Mladý dobrodruh natočil Zpověď kluka z paneláku

Nejnovější film mladého dobrodruha Lukáše Matějčka představuje problematiku každodenního života obyvatel Svaljavské osady. Do oblasti Zakarpatské Ukrajiny, se vydal jako dobrovolník humanitárního projektu Mária & Mária.

Na konci podzimu 2014 sedobrodruhLukáš Matějček,v rámci humanitární pomoci obyvatelůmSvaljavské osady, vydal na cestu do Zakarpatské oblasti nazápadní Ukrajině.

Odvezl si z ní nejen fotografie tamní přírody a lidí, jež tam žijí vnelidskýchpodmínkách… Jeho nejnovější film, Zpověď kluka z paneláku, zasahuje dojehodětství a následného dospění v podobě uvědomění si faktů romské problematiky.

Jak se mu to povedlo, přesvědčte se sami…

Lukáš Matějček(*1995) je studentem Bezpečnostně právní akademie Ostrava, odkud taky pochází a kde žije. Momentálně nastupuje do maturitního ročníku, což ho řadí mezi nejmladší české cestovatele. V 18 letech se vydal na svou první cestu a to stopem do Íránu. Sám je však, co se týče jeho osoby skromný a za velkého cestovatele se rozhodně nepovažuje. Výpravu do Íránu úspěšně zvládl a dokončil. Lukáš ze své cesty natočil krátký film, který získal čestné uznání na cestovatelském festivalu Rajbas 2014 a také sepsal deník, který sklidil nemalé ohlasy. Deník je stále zveřejněn na jeho webu lukasdobrodruhem.cz. Za svůj web získal 2.místo v celorepublikové soutěži Blog Talent 2014.
Po maturitě, která ho letos čeká, se vydává na další, teď už mnohem delší cestu. Kam, ale zatím neprozradil.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí