Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 doplní akce World Film a TOP GASTRO & HOTEL

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 doplní akce World Film a TOP GASTRO & HOTEL

Ve dnech 15. – 18. února tohoto roku se v Praze Holešovicích uskuteční největší středoevropský veletrh cestovního ruchu Holiday World.

Letošní partnerskou zemí veletrhu se stane Slovensko. Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na veletrhu se soustředí téměř celý svět. Chybět nebudou Národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. Na turistické zážitky budou lákat všechny regiony České republiky. Aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur.

Celkem se zde bude prezentovat 46 zemí světa. Holiday world 2018 se uskuteční pod záštitou Ministryně pro místní rozvoj, CzechTourismem a Asociace krajů české republiky. Součástí veletrhu bude i bohatý doprovodný program a řada konferencí na téma cestovní ruch a trendy letošní sezony. Paralelně s Holiday world proběhne i Top Gastro & Hotel – gastronomický veletrh a World Film – cestovatelský festival plný besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli.

Během celého víkendu bude probíhat bohatý doprovodný program. Součástí veletrhu budou zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru. Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic procestovat téměř celý svět, poznat kulturu, památky, národní zvyklosti či ochutnat místní speciality.

World Film – setkání s osobnostmi i s jejich dobrodružnými zážitky

Již tradiční a velmi atraktivní součástí veletrhu HOLIDAY WORLD je víkendová přehlídka filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií z cest pod názvem WORLD FILM. Tento festival bude probíhat v Křižíkově pavilonu B ve dnech 17. a 18. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Mezi nimi bude i  legendární český cestovatel Miroslav Zikmund. Stejně tak jako i autoři knihy STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA Petr Horký, Miroslav Náplava a Vladimír Kroc. Ty budou moct návštěvníci potkat při autogramiádě této knihy. Oceňovaný fotograf Václav Šilha se podělí o zážitky z návštěv ohroženého kmene amazonských indiánů Waorani. Připraveno je i napínavé povídání polárníků Markéty Peggy Marvanové a Adama Závišky a představení jejich knihy První stopa. Dále příběhy úspěšného spisovatele Pavla Stehlíka, veterána z Afganistánu. Tomáš a Hana Hájkovi se podělí o  své zkušenosti z  cestování s dětmi, které není omezující, naopak může otevřít nové pohledy na svět. Lukáš Matějček se podělí o lepší i horší zážitky ze své cesty stopem po Iránu.

TOP GASTRO & HOTEL

V roce 2018 se mohou návštěvníci těšit také na 12. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Cílem spojení jednotlivých veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a gastronomie a představit je v co nejširší paletě odborníkům i laikům. Celá atmosféra bude podkreslena bohatým doprovodným programem. Všichni příchozí se se mohou zapojit do školy vyřezávání ovoce a zeleniny pod taktovkou mistrů v tomto oboru nebo fandit profesionálům v barmanských show, které pořádá partner veletrhu, Česká barmanská asociace.

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s celým světem. Další informace naleznete na www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

 • Předregistrace odborníků: 200 Kč (permanentka na 4 dny), na pokladně: 500 Kč
 • Vstupné plné: 150 Kč
 • Zlevněné vstupné: 100 Kč (senioři, studenti, ZTP)
 • Děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu: Zdarma
 • Děti do 15 let musí mít doprovod.
 • Zákaz vstupu se psy

Organizátor akce: INCHEBA EXPO PRAHA, spol. s r.o.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky- čtvrtek: 9.30 – 18.00 a pátek: 9.30 – 18.00

Pro veřejnost- pátek/sobota: 9.30 – 18.00 a neděle 9.30 – 16.00

Vstupné:

15.2. – 16.2. 2018 – POUZE PRO ODBORNÍKY (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

 • Předregistrace odborníků: 200 Kč (permanentka na 4 dny), na pokladně: 500 Kč

16.2. – 18.2. 2018 – PRO VEŘEJNOST (platí na Holiday World a Top Gastro & Hotel)

 • Vstupné plné: 150 Kč
 • Zlevněné vstupné: 100 Kč (senioři, studenti, ZTP)
 • Děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu: Zdarma
 • Děti do 15 let musí mít doprovod.
 • Zákaz vstupu se psy

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: