Martin Půlpán – Ztracen na Hedvábné stezce aneb sám na cestě z Evropy do Číny

Martin Půlpán – Ztracen na Hedvábné stezce aneb sám na cestě z Evropy do Číny

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, vydává svou první knihu mapující jeho téměř jedenáct měsíců dlouho cestu po Hedvábné stezce. Také jste někdy snili o tom, jaké to asi je, zabalit si malý batoh a vydat se do světa bez plánu, bez cílové destinace? Martin se na takovou cestu vydal. Na cestu, která se dá zažít jen jednou za život!

Kniha mapuje cestu napříč kontinenty po legendární karavanní trase, která po stovky let spojovala Čínu s Evropou. Čtenáři budou moci být součástí uvěřitelných i neuvěřitelných příběhů a setkání na zapadlých místech Turecka, Íránu, Arménie, Gruzie, Abcházie, Ázerbájdžánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu a Číny. Především se ale budou moci dočíst o tom, jak se po Hedvábné stezce putuje ve 21. století.

Speciálně pro knihu bylo namalováno 41 ručních maleb, které originálním způsobem dokreslí atmosféru jednotlivých příběhů. Především ale čtenářům ukáže, že žádný sen není nemožný a že i bez plánu, nebo možná díky jeho absenci, se dá zažít dobrodružství a potkat přátelé na celý život. 

Jak se seznamuje v Íránu? Jaké to je být zatčen a vyslýchán v Abcházii? Jak vypadá jeden z nejuzavřenějších států světa Turkmenistán nebo jak probíhá osmihodinová kontrola na Čínské hranici do Ujgurské autonomní oblasti? To je jen malý výčet příběhů, o kterých se v knize Ztracen na Hedvábné stezce dočtete. Celou knihou se ale také line příběh muže, který měl úspěšný život v Č, vydělával hodně peněz, přesto vnitřně nebyl šťastný. To pravé štěstí našel až na cestě do neznáma a kniha je jasným důkazem toho, že i cesta může být cíl! 

Předprodej knihy běží formou crowdfundingu, který končí už za tři dny. Knihu z předprodeje budete mít od Martina podepsanou a vybrat si můžete z několika odměn. Knihu seženete tady.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: