HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Martin Bělocký 

Martin Bělocký 

Zanskar

Jméno a příjmení (a přezdívka)
Martin Bělocký  (Mafi)
Na kolik se cítím
29

Tibet

Oblíbené země

Pákistán (lidé s nimiž jsem i po mnoha letech v kontaktu), Indie, země bývalého SSSR
Na kterých místech se mi hodně líbilo
V každé zemi jsem si našel něco úžasného

Tajikistan

Cesta, které si nejvíce vážím

Nemám žádné nej. Na první cestě do Asie bylo v Pákistánu asi nejvíce překvapení ze setkání s chudým muslimským světem, ale jen proto, že to bylo poprvé.

Nejdelší cesta

Západ USA, 2 měsíce, 15.000km cestování po zemi
Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?
Zajímá mě obyčejný lidský život a nezničená původní příroda jinde. Cestování má obohacovat a ne něco brát. Je potřeba umět dobře komunikovat nejen na cestách ale především doma a v práci.
Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel
Obdivuji všechny cestovatele s dětmi.

Cestovatelské Curriculum Vitae

Cestoval jsem od mala s rodiči. První významnější krok byl sólo stop do Slovinska, kam jsem se dostal hodinu poté co jsem na hranicích dostal razítko, že mě do země nepustí, protože mi stačilo mít na více jak týdenní cestu jen 10 marek. Dělal jsem horského průvodce pro cestovní kanceláře. Po řadě evropských zemí jsem se podíval do severní Ameriky a usoudil, že tam se o přírodu umí starat a vydrží tam v dobrém stavu ještě dlouho a lidé se tam už moc nezmění. Od té doby jezdím do méně rozvinutých a méně známých míst v Asii, kam je v tu chvíli ideálně hodně složité se dostat a za pár let to tam bude vypadat jinak a lidé změní své zvyky.

Navštívené země

Evropa: Anglie, Skotsko, Belgie, Německo, Rakousko, Itálie, Slovinsko, Korsika, Kanárské ostrovy, Polsko, Maďarsko, Rumunsko

Severní Amerika: západní polovina USA

Asie: Mongolsko, Čína, Tibet, Ujgursko, Tajikistán, Kyrgyzstán, Pákistán, Indie, Kašmír, Rusko (Petrohrad, Moskva, republiky Tuva, Altaj, Burjatsko, Chakázie, Krasnojarský kraj, Irkutská oblast)
Cestovatelské sny a plány
Podle aktuální situace a událostí mezi lidmi
Zvláštní záliby během cestování
focení, cestování s místními lidmi v místních prostředcích, spaní v domovech místních obyčejných lidí
Oblíbená historka z cest
Při přípravě cesty mě vždy opakovaně potěší když mi v nejosvědčenějších obchodech na knihy a mapy na můj dotaz co o tom mají řeknou že nic, protože se tam nejezdí.
Autor
V časopisech o cestování a čisté fotografii otiskují mé články a fotografie. Pravidelně promítám na festivalech, kulturních domech a pro neziskové organizace. Občas je možné někde shlédnout moji výstavu fotografií.
Osobní www stránky
MAFI.UCW.CZ

Osobní poznámka
většina mých fotografií je k vidění na různých fotografických serverech. navlastních stránkách mám většinu fotografií neveřejně. Věnuji se fotografování nejen na cestách v zahraničí, ale neméně dokumentární fotografii v Česku, portrétní fotografii a fotografii aktu.

Hindi

Zkušenosti čtenářů

Miki

Hele Mafi, když fotíš ty akty, jak píšeš, tak bys tady taky mohl nějaké zveřejnit, ne 🙂
A co akty na cestách? Máš taky?

albion
Miki:

Fakt moc hezké fotky! Obzvláště ty portréty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: