LowCost Race 2016: Ty nejlepší zážitky z léta

LowCost Race 2016: Ty nejlepší zážitky z léta

56 lidí, čili 28 týmů, se v sobotu 6. srpna postavili před startovní pásku v Praze na Letné, kde odstartoval LowCost Race.  Možná vás v průběhu roku neminula některá z přednášek o levném a šíleném cestování, které se namísto nudného válení na pláži v Chorvatsku zaměřuje na netradiční zážitky.

Je možné se za jeden den dostat na dvě svatby? Nechat cizince, aby vám koupil lístek na vlak, vylézt v žabkách na vrchol, kde netaje sníh ani v létě, nebo během 24 hodin dostopovat z Rumunska do Berlína? Jasně, že ano.

Zvedat palec u silnice se mohlo ve dvou kategoriích Lowcosťák a Racemen. Ta druhá byla na vodách sociálních sítí ostřeji sledovaná než Hrabalovy vlaky. Úkolem bylo za deset dní projet co nejvíce míst po Evropě, za co nejméně peněz.  Týmy měly na výběr destinace od Dijonu ve Francii, po Brašov v Rumunsku a v každé na ně čekal speciální úkol. Dojet z bodu A do bodu B umí přece všichni, ale takový ochutnávání mořský vody, inscenace sochy na náměstí na motivy: „Český Honza zabíjí draka a zachraňuj princeznu“, nebo přesvědčování místních, ať vás svezou na koňském povoze, už chce trochu odvahy.

Zvlášť, když organizátoři závodníkům každý den komplikovali život speciálními výzvami, jako „svolej náhodnou demonstraci“, „přesvědč cizího chlapa o tom, že jsi jeho dítě z bouřlivého mládí“, či „zbav se přebytečných věcí ze svého batohu“. Některé týmy zvládly dokonce i stopnout loď, proletět se soukromým letadlem nebo dát rozhovor do rádia.

Z 25 checkpointů se podařilo nejvíce objet 14, což se povedlo hned dvěma týmům a nejnižší útrata činila 0 korun. Dosáhlo jí týmů hned několik, a to díky tomu, že se jim během cesty podařilo vydělat peníze hraním na ulici nebo se nad nimi prostě někdo smiloval a věnoval jim pár drobných. Vítězem LowCost Race se stal tým Třesky plesky, složený z Lindy Smejkalové a Jany Řezníčkové, který se dal dohromady právě díky virtuální seznamce pro lidi, kteří ve svém okolí nemají dostatečně šíleného parťáka. Holky ze své cesty dokonce i sestříhaly video, takže se můžete podívat, co všechno zažili.

„Důležité je, vystoupit ze své komfortní zóny, přestat být turista, ale stát se cestovatelem a nebát se komunikovat s místními. Potom si to člověk mnohem víc užije,“ říká Milan „Miky“ Škoda, organizátor závodu. Do budoucna se můžete těšit na další ročník, který bude v pořadí již 4. Zatím můžete během sychravých podzimních měsíců nasávat atmosféru pomocí příběhů z uplynulého závodu, které se již brzy objeví na blogu LowCost Race, nebo se podívat, co se děje na Facebooku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: