Letní outdoorové aktivity a rady k vybavení pro přespání v novém čísle Světa outdooru 2/2015

Letní outdoorové aktivity a rady k vybavení pro přespání v novém čísle Světa outdooru 2/2015

Právě vychází nové číslo tištěného Světa outdooru 2/2015 s tématem léto v pohybu. Toto číslo je věnováno aktivitám, které se dají v létě provozovat, a destinacím, kam se za nimi vypravit. Naleznete v něm také články o vybavení pro přespání, konkrétně pro vás máme připraveny rady kolem spacáků a karimatek, rozhovory se zajímavými osobnostmi a samozřejmě nechybí novinky v outdoorovém vybavení.

Nové číslo by již mělo být rozvezeno do outdoorových obchodů, na lezecké stěny a další distribuční místa, které naleznete na našich webových stránkách.

Můžete se těšit na 84 stran s informacemi a zajímavostmi z outdooru.


Léto v pohybu

Dlouho jsme se vyhýbali kolům, i když je cyklistika společně s během jedna z nejoblíbenějších českých aktivit vůbec. Proto představíme nejznámější české singletrackové areály v článku „Jednosměrky lesem i mýtinou“. A v dalších článcích se dočtete, kam na kola vyrazit za naše hranice, např. do rakouských Korutan nebo do okolí Dachsteinu, známého také jako „Rakouské Kolorádo“ (i zde kolo musí být v názvu). Zapomenout jsme nemohli ani na feraty, tentokrát přinášíme tipy nad italským Lago di Garda. V článku „Skalní výstupy v Tatrách“ se dočtete, že i v těchto nejmenších velehorách se najdou lehké lezecké cesty.

A aby i vodáci si přišli na své, objevíte s námi turisticky téměř nedotčenou polskou řeku v článku „Dvě stě třicet sedm zatáček v písku…“. Opomenut nezůstane ani pořádný trek, i když přeci jen trošku vzdálenější od našich krajin, a to patagonský, který absolvoval náš šéfredaktor Jirka Červinka. Jeho vyprávění jsou vždy zážitkem, určitě si přečtěte článek „Velmi větrná země“. Dokázali jste si představit, že byste trekovali s lodí na zádech? Nemysl? Ne, ne, opravdu to lze. Článek „S lodí v batohu“ představí fenomén packraftingu, se kterým získáváte naprostou volnost cestování. Sbalená loď totiž neváží víc jak tři kila.

Tipy na cesty a expedice

V tomto čísle se podívámse samozřejmě i za naše hranice. Větrnou Patagonii už jsme prošli křížem krážemi, proto se podíváme zase na druhou stranu, na východ od nás. Náš stálý spolupracovník Honza Haráč se se svým kamarádem vypravil na expedici za zamrzlým Bajkalem, ne vše šlo ale podle plánu, detaily jejich putování se dočtete v článku „Přechod (ne)zamrzlého Bajkalu“. A pokud se vydáme na jih, dorazíme s Ondrou Křivánkem do Ugandy, kde jsou na místních řekách skvělé podmínky pro freestyle kayaking. Rozpovídal se v článku „Za freestyle vlnami do Ugandy„. Pakliže byste chtěli zůstat na našem kontinentu a vyzkoušet si trošku jiné pádlování, přečtěte si článek „Výlet za vlnami do Peniche“, který rozebírá krásy paddleboardingu na portugalském pobřeží.

Rozhovory s Jardou Kulhavým, Markem Audym a Davidem Chrištofem

Když už jsme redakčně načali ta kola, nesmí chybět rozhovor s jedním z našich nejlepších cyklistů – olympionikem Jardou Kulhavým. Ptali jsme se ho na jeho druhé vítězství na extrémním etapovém závodě Cape Epic a na to, co rád dělá, když zrovna nezávodí. V článku Svět pod povrchem jsme se s Markem Audym podívali do jeskynních systémů, jak se objevují a jak se v nich fotí. A David Chrištof nás zasvětil do svých běžeckých projektů, kterými podporuje vzdělávání a zdravý pohyb dětí.

Vybavení

V pravidelné rubrice o vybavení jsme se tentokrát podívali na zoubky nerozlučné dvojici na spaní, karimatce a spacáku. V článcích „Jak si kdo ustele, tak si lehne“ a „Desatero dobrého spacáku“ se dozvíte základní informace, tipy a rady k výběru té správné podložky a spacího vaku. A nezapomeňte si přečíst ani přehled recenzí, které budou postupně vycházet na webu www.SvetOutdooru.cz.

Kde najdete Svět outdooru 2/2015

V elektronické podobě můžete celý magazín Svět outdooru stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf, který je opatřen aktivními prolinky v obsahu pro snazší vyhledávání požadovaných článků, ale také na podrobné recenze vybavení, jež jsou uveřejňovány na www.SvetOutdooru.cz/vybaveni. Kdo dává přednost tištěné verzi, musí si magazín pohlídat v outdoorových obchodech a na dalších místech, zde je seznam distribučních míst, kde se Svět outdooru v těchto dnech již nachází. Magazín dostává poštou na 1000 profesionálů v oblasti outdooru, najdete ho zdarma na bezmála 250 distribučních místech, odebírá ho pro své spolupracovníky Horská služba a Klub českých turistů.

AKTUÁLNÍ ČÍSLO MŮŽETE STAHOVAT ZDE

Jak dostávat magazín pravidelně?

Pokud máte zájem dostávat magazín v tištěné podobě hned po vyjití přímo do vlastní schránky, je možné si předplatit roční poštovné pro čtyři čísla jen za 79 Kč vyplněním jednoduchého formuláře. Pokud máte zájem Svět outdooru distribuovat, na mailové adrese redakce je možné domluvit zařazení mezi distribuční místa. Na této adrese lze také najít obchod či jiné místo, kde je Svět outdooru k dispozici.

Magazín Svět outdooru je zdarma a je určen všem, kdo rádi cestují, toulají se, putují, objevují, vyrážejí na expedice do hor či do divočiny a zajímají se o outdoorové vybavení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: