Khajuraho – erotika památkou UNESCO

Khajuraho – erotika památkou UNESCO

Chrámy v Khajurahu jsou slavné svými detailně vyvedenými sochami. Od mé návštěvy na mne kamarádi naléhají – chtějí vidět erotické fotky a video. Zde je tedy ta nejtvrdší erotika (někdy spíše až perverzní pornografie), která je zároveň chráněnou památkou UNESCO. Článek není vhodný pro mladší 18 let 🙂

Khajuraho, kdysi kulturní centrum dynastie Čandelů, je dnes malá vesnice ležící v chudé a odlehlé části státu Madhya Pradesh, 620 km od Dillí. Samozřejmě je už velice přizpůsobené turistům mnoha hotely, restauracemi, obchody a dalšími službami.

Mnoho zajimavych scén je bohužel poškozenoMnoho zajimavych scén je bohužel poškozeno

Co všechno se dá dělat při stojce na hlavěCo všechno se dá dělat při stojce na hlavě

Akrobatická sestava různých sexuálních polohAkrobatická sestava různých sexuálních poloh

Přístupnost Khajuraha výrazně vzrostla otevřením nového vlakového nádraží s přímou noční linkou z Varanásí. Předtím sem byla pozemní doprava komplikovaná a zahrnovala několik přestupů. Můžete sem také přiletět hned z několika jiných turistických míst v Indii anebo přijet autobusem z Jhansi.

Tento slon jen přihlíží, nezapojuje seTento slon jen přihlíží, nezapojuje se

Orgie 1000 let staráOrgie 1000 let stará

Oblíbená poloha dávných sochařů (všimněte si která noha komu patří)Oblíbená poloha dávných sochařů (všimněte si která noha komu patří)

Detail chrámuDetail chrámu

Hlavní chrámová oblastHlavní chrámová oblast

Chrámy se nachází na několika místech v okolí vesničky a jejich prohlídkou strávíte bez problémů celý den. K prohlídce si výpujčte kolo, které zde jeden z krámků nabízí dokonce i českými nápisy.

Chrámy jsou zčásti hinduistické, zčásti džinistické. Z původních asi 80 postavených mezi lety 950 a 1150 se jich dodnes zachovalo asi 25, mnohé ve vynikajícím stavu. Jsou to však realisticky provedené sochy zdobící stěny chrámů zvenčí i zevnitř, které je činí tak unikátními. Z tisíců soch zpodobňujících lidi i bohy jich má asi 10% erotický motiv – a popravdě řečeno, hlavně proto se sem sjíždějí lidé z celého světa. Obcházejí stavby dokola a hledají ty nejpikantnější motivy, aby pak mohli psát články jako je tento.

Najdi si všechny své oblíbené sexuální polohyNajdi si všechny své oblíbené sexuální polohy

Nezkušené mladé cudné dívky se raději dívají jinamNezkušené mladé cudné dívky se raději dívají jinam

Dovedete si představit něco takového na stěně kostela nebo mešityDovedete si představit něco takového na stěně kostela nebo mešity?Pozn.: Některé scény mají zajímavé detaily:). Abyste fotku viděli ve velkém rozlišení, je potřeba na ni kliknout postupně dvakrát.

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu.

Zkušenosti čtenářů

Piki

A stojí za to tam teda jet vlastně?

Jenda
Piki:

myslím, že stojí.
můj dotaz – kolik je nyní vstupné ?

HoKa
Jenda:

Vstupne se plati pouze do zapadni skupiny chramu a cini 250 RP (asi 100 korun). Khadzuraho urcite stoji za to, doporucuju hlavne navstivit okolni vesnice, ktere maji skvelou atmosferu (neplest s jizni starou vesnici!!!)
Aktualni info o oblasti z kvetnove cesty je pro zajemce na mem webu: http://www.hoka.tachov.org

Jirka
HoKa:

Ahoj, kde jste v Khajuraho bydleli a nevíte někdo, jak se dostat odpoledne do Orchhy?
Jsem v Khajuraho 30. a 31.10.

HoKa
Jirka:

Bydleli jsme v Yogi hotelu (je i v LP). Ceny hotelu jsou tam skoro vsude stejne- 200 RP dvouluzak, 300 RP ctyrluzak, ale kvalita pokoju se lisi. Tenhle byl fajn. Do Orchy se dostanes jedine autobusem. Pocitej, ze cesta bude trvat tak 6-7 hodin.

kitty
Jirka:

Muzes si najmout i auto, je jich tam dost a nebylo to nijak moc drahe – bohuzel na presnou cenu si ted nevzpomenu.

Jirka
kitty:

Blesková odpověď, dík. Našel jsem nějaký místní vlak, který jede ve 12:15 do Mahoby a odtud pokračuje do Jhansi (Orchha v 16:30). I když asi skutečně existuje, jmenuje se KURJ JHS PASS train 230A (na irctc.co.in není), dopadne stejně nejspíš ten autobus.

HoKa
Jirka:

Je hooodne pravdepodobny, ze ten vlak opravdu existuje. Ten vlakac tam funguje teprve par mesicu a stale tam zavadeji nove spoje. V kazdem hotelu ti tam ochotne poradi. Resil bych to az na miste.

Renáta
Piki:

Ahojky,
v Khajurahu jsme byli letos v říjnu. Opravdu nádhera. Poblíž jsou i vodopády Raneh, stojí to za to a dá se tak dostat po asfaltce, třeba i Tuk-Tukem. Chrámy jsou nádherné, ale pozor, chodí se boso a jsou tam někde myší bobky. Jinak my tam byli v době nějakého semináře. Bylo tak tak čisto, že jsme si připadali, jako bychom překročili hranice indie. Jezdili jsme autem, ale bylo to bájo. Pokkračovali jsme na Orchu a NP ranthambhor. Můžete se kouknout na spoustu fotek na http://www.indie.nafoceno.cz

Jenda

pamatuji vstup za 50 paisů (-:
z květnové cesty ?? nebylo poněkud tepleji ?

HoKa
Jenda:

Ponekud tepleji? Bylo vedro na padnuti. Kveten je ostatne myslim uplne nejteplejsi mesic v regionu :o)

Tom

V Kadžuráhu jsme byli před 4 roky. A bylo to super.
Jeli jsme busem z Agry přes Gwalior a Jhansi. Bohužel jsme něco snědli a v průběhu tří dnů, co jsme byli v Khadřuráhu, tak jsme fungovali jako průtokový ohřívač horkého kafe.. Ale to ke kouzlu Indie patří.
Vstupné do parku bylo 250Rs / 5USD.
Pokud chcete, tak tady jsou naše zápisky a fotky z cesty po Indii.
http://www.poricany.cz/indie/denik/den7.html

Lukáš

Zdravím, byl jsem tam před rokem v prosinci. Můžu doporučit. Jak už bylo psáno je to dobrá spojnice mezi Varanásí a Orchou:-) bydleli jsme v jednom hotelu kde majitel snad i vlastnil Indickou restauraci v Praze!:-) milé setkání to bylo. A určitě doporučuji tam jít velmi brzo ráno!!! hned jak otevírají, později se nahrne už spousta turistů a není klid na focení…:-) a nezapomeňte na jižní část vesničky… je tam jeden chrámeček hozený stranou:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí