Khajuraho – erotika památkou UNESCO

Khajuraho – erotika památkou UNESCO

Chrámy v Khajurahu jsou slavné svými detailně vyvedenými sochami. Od mé návštěvy na mne kamarádi naléhají – chtějí vidět erotické fotky a video. Zde je tedy ta nejtvrdší erotika (někdy spíše až perverzní pornografie), která je zároveň chráněnou památkou UNESCO. Článek není vhodný pro mladší 18 let 🙂

Khajuraho, kdysi kulturní centrum dynastie Čandelů, je dnes malá vesnice ležící v chudé a odlehlé části státu Madhya Pradesh, 620 km od Dillí. Samozřejmě je už velice přizpůsobené turistům mnoha hotely, restauracemi, obchody a dalšími službami.

Přístupnost Khajuraha výrazně vzrostla otevřením nového vlakového nádraží s přímou noční linkou z Varanásí. Předtím sem byla pozemní doprava komplikovaná a zahrnovala několik přestupů. Můžete sem také přiletět hned z několika jiných turistických míst v Indii anebo přijet autobusem z Jhansi.

Nejširší nabídku průvodců a map Indie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Chrámy se nachází na několika místech v okolí vesničky a jejich prohlídkou strávíte bez problémů celý den. K prohlídce si výpujčte kolo, které zde jeden z krámků nabízí dokonce i českými nápisy.

Chrámy jsou zčásti hinduistické, zčásti džinistické. Z původních asi 80 postavených mezi lety 950 a 1150 se jich dodnes zachovalo asi 25, mnohé ve vynikajícím stavu. Jsou to však realisticky provedené sochy zdobící stěny chrámů zvenčí i zevnitř, které je činí tak unikátními. Z tisíců soch zpodobňujících lidi i bohy jich má asi 10% erotický motiv – a popravdě řečeno, hlavně proto se sem sjíždějí lidé z celého světa. Obcházejí stavby dokola a hledají ty nejpikantnější motivy, aby pak mohli psát články jako je tento.

Zkušenosti čtenářů

Piki

A stojí za to tam teda jet vlastně?

Jenda
Piki:

myslím, že stojí.
můj dotaz – kolik je nyní vstupné ?

HoKa
Jenda:

Vstupne se plati pouze do zapadni skupiny chramu a cini 250 RP (asi 100 korun). Khadzuraho urcite stoji za to, doporucuju hlavne navstivit okolni vesnice, ktere maji skvelou atmosferu (neplest s jizni starou vesnici!!!)
Aktualni info o oblasti z kvetnove cesty je pro zajemce na mem webu: http://www.hoka.tachov.org

Jirka
HoKa:

Ahoj, kde jste v Khajuraho bydleli a nevíte někdo, jak se dostat odpoledne do Orchhy?
Jsem v Khajuraho 30. a 31.10.

HoKa
Jirka:

Bydleli jsme v Yogi hotelu (je i v LP). Ceny hotelu jsou tam skoro vsude stejne- 200 RP dvouluzak, 300 RP ctyrluzak, ale kvalita pokoju se lisi. Tenhle byl fajn. Do Orchy se dostanes jedine autobusem. Pocitej, ze cesta bude trvat tak 6-7 hodin.

kitty
Jirka:

Muzes si najmout i auto, je jich tam dost a nebylo to nijak moc drahe – bohuzel na presnou cenu si ted nevzpomenu.

Jirka
kitty:

Blesková odpověď, dík. Našel jsem nějaký místní vlak, který jede ve 12:15 do Mahoby a odtud pokračuje do Jhansi (Orchha v 16:30). I když asi skutečně existuje, jmenuje se KURJ JHS PASS train 230A (na irctc.co.in není), dopadne stejně nejspíš ten autobus.

HoKa
Jirka:

Je hooodne pravdepodobny, ze ten vlak opravdu existuje. Ten vlakac tam funguje teprve par mesicu a stale tam zavadeji nove spoje. V kazdem hotelu ti tam ochotne poradi. Resil bych to az na miste.

Renáta
Piki:

Ahojky,
v Khajurahu jsme byli letos v říjnu. Opravdu nádhera. Poblíž jsou i vodopády Raneh, stojí to za to a dá se tak dostat po asfaltce, třeba i Tuk-Tukem. Chrámy jsou nádherné, ale pozor, chodí se boso a jsou tam někde myší bobky. Jinak my tam byli v době nějakého semináře. Bylo tak tak čisto, že jsme si připadali, jako bychom překročili hranice indie. Jezdili jsme autem, ale bylo to bájo. Pokkračovali jsme na Orchu a NP ranthambhor. Můžete se kouknout na spoustu fotek na http://www.indie.nafoceno.cz

Jenda

pamatuji vstup za 50 paisů (-:
z květnové cesty ?? nebylo poněkud tepleji ?

HoKa
Jenda:

Ponekud tepleji? Bylo vedro na padnuti. Kveten je ostatne myslim uplne nejteplejsi mesic v regionu :o)

Tom

V Kadžuráhu jsme byli před 4 roky. A bylo to super.
Jeli jsme busem z Agry přes Gwalior a Jhansi. Bohužel jsme něco snědli a v průběhu tří dnů, co jsme byli v Khadřuráhu, tak jsme fungovali jako průtokový ohřívač horkého kafe.. Ale to ke kouzlu Indie patří.
Vstupné do parku bylo 250Rs / 5USD.
Pokud chcete, tak tady jsou naše zápisky a fotky z cesty po Indii.
http://www.poricany.cz/indie/denik/den7.html

Lukáš

Zdravím, byl jsem tam před rokem v prosinci. Můžu doporučit. Jak už bylo psáno je to dobrá spojnice mezi Varanásí a Orchou:-) bydleli jsme v jednom hotelu kde majitel snad i vlastnil Indickou restauraci v Praze!:-) milé setkání to bylo. A určitě doporučuji tam jít velmi brzo ráno!!! hned jak otevírají, později se nahrne už spousta turistů a není klid na focení…:-) a nezapomeňte na jižní část vesničky… je tam jeden chrámeček hozený stranou:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí