Kdy ani cestovní pojištění nepomůže a náklady na léčbu si budete hradit ze svého?

Kdy ani cestovní pojištění nepomůže a náklady na léčbu si budete hradit ze svého?

Cestovní pojištění se pomalu ale jistě stává nezbytnou součástí každé zahraniční cesty. A to je dobře, jenže ne vždy vám sjednaná pojistka pomůže. Nechcete-li přijít v případě pojistné události o plnění, je zapotřebí dodržovat stanovené podmínky. Pojďme se podívat na nejčastější kličky pojišťoven, kvůli kterým můžete ostrouhat.

Sjednané cestovní pojištění nemusí být zárukou, že vše dobře dopadne. Pakliže dojde k pojistné události, může nastat pár situací, kdy vám ani platná smlouva nepomůže a pojišťovna vám nic nezaplatí. Jen vybrat cestovní pojištění tak nestačí.

Není lékař jako lékař. Na zdravotnické zařízení se ptejte na asistenci

Turisté často chybují hned při výběru doktora, obvykle jdou k tomu prvnímu, který se jim namane, a to ať už je blízko jejich hotelu, nebo jim ho doporučí na recepci. Jenže s ním zrovna nemusí mít vaše pojišťovna uzavřenou smlouvu, tudíž vám sice náklady na léčbu proplatí, avšak prokážou-li se předražené služby, může vyžadovat vaši spoluúčast. A co tedy pojišťovny doporučují?

 • Pokud to zdravotní stav dovolí, kontaktuje asistenční službu.
 • Bojíte-li se drahého hovoru, sdělte asistenci své číslo a oni vám obratem zavolají zpět.
 • Nechte si doporučit lékaře, který má smlouvu s vaší pojišťovnou.
 • Pozor dejte na hotelové doktory, kteří jsou často předražení.
 • Jestliže jste v ohrožení života, pak samozřejmě vyhledejte nejbližší lékařskou pomoc.

Sportujte bez rizika a s plným vybavením, jinak máte smůlu

Jen cestovní pojištění v základní verzi stačit nemusí, pakliže máte v plánu prožít pořádné dobrodružství, určitě nezapomeňte na připojištění rizikových sportů, především pak celoroční cestovní pojištění se nemusí vztahovat na žádné doplňkové služby, proto si ověřte jeho rozsah a krytí. Avšak ani připojištění vám nemusí v případě potřeby pomoci, pojišťovny totiž vždy posuzují to, zda:

 • pojištění se vztahuje i na vámi provozovaný sport,
 • k úrazu nedošlo v rámci extrémního sportu,
 • při sportování jste měli dostatečné vybavení.

Co nemoci, těhotenství a stáří? I tyto situace vás mohou dostat do problémů

Proplácet plnění se pojišťovnám nechce ani tehdy, když na zahraniční dovolenou vyrazíte:

 • nemocní,
 • s chronickým onemocněním,
 • těhotné.

Pokud vás před odjezdem trápí vysoké horečky a váš stav se na dovolené jen zhorší, budete si následnou léčbu platit sami. Pacienti s chronickým onemocněním musí být před odjezdem stabilizovaní. Těhotné ženy v 28. týdnu by zahraniční cestu taktéž měly dobře zvážit, pokud přijde čas na porod, pojišťovna vám náklady neproplatí. Co se seniorů týká, ti musí po 80. roce počítat s příplatkem, a to kvůli tomu, že v jejich věku už je pravděpodobnější riziko úrazu či nemoci.

Zkušenosti čtenářů

Sandra Králová

Na cestovní pojištění jsem zapomněla, když jsem jela do zahraničí, stal se mi menší úraz, nic vážného, ale nakonec jsem musela vše platit ze svého, proto buďte opatrní a nic nepodceňte. Nakonc jsem si musela vzít nebankovní půjčku na https://www.creditmax.cz/

Maruška

U koho dostanu nejlepší podmínky cestovního pojištění? a jaký je v pojištění rozdíl?

Irena

Nedívala jste se na nabídky pojišťoven přes srovnávače? Pokud ne, tak určitě doporučuji. Najdete tam aktuální nabídky pojišťoven.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: