Volná diskuse

Přidat nové téma
Dobrovolník, rumunský Banát
Volná diskuse

Dobrý den.

Ráda bych touto cestou našla spolehlivého dobrovolníka (- nici, pár), který by se během jara, případně po dobré zkušenosti i během léta (min. na měsíc, dva) postaral o moje stavení a malé hospodářství (slípky, králíci, veverka, kočky, psi – u těch bychom ještě viděli).

Domek s malou zahrádkou se nachází ve vesnici Sfanta Elena (Svatá Helena) v hist. oblasti Banát v Rumunsku. Jedná se o vesnici s českými obyvateli, kteří do Rumunska přišli za dob Rakouska Uherska. V okolí se nacházejí další „české“ vesnice. Domek stojí na konci vsi. Je tu i malý obchod, hospůdka, větší nákupy lze vyřídit v nedalekém městě Moldova Noua.

Domek je starý, musí se na mnohé dávat pozor, určen spíše pro lidi, kterým nedělají problém spartánské podmínky a nehledají komfort, spíše genia loci. Tvoří ho chodba se sprchovým koutem a toaletou, plus pračka a malý bojler, kuchyňka s lednicí a dále dvě místnosti, plus komora, vše komplet zařízeno… V zimě topím dřevem, vařím na plynu.

Já tu žiji třetím rokem, bez auta. Potřebuji odjet do Čech, event. do zahraničí. Nabízím pouze za spolehlivou údržbu, vše k dispozici, elektřinu i internet zaplatím. Samozřejmě předpokládám, že toho dotyčný nebude zneužívat. Kauce z Vaší strany by byla nutná.

Pokud tedy máte volněji, pracujete z domova, přejete si změnu, delší dovolenou apod. a chtěli byste strávit pár týdnů ve vesnickém klidu, i s jeho zápory tedy, ozvěte se.

První kontakt preferuji pouze e - mailem, a pak se uvidí, zda si řekneme více. Prosím Vás také, zda mi v prvním psaní můžete sdělit něco málo o sobě.

Děkuji Vám velice, budu se těšit.

Tereza
[email protected]