HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Přidat nové téma
Kam do Indonésie?
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Na Lomboku je dobré být opatrnější, ptát se místních na bezpečnost v okolí a vzít si třeba na odlehlou vyhlídku místního průvodce (tím se sníží pravděpodobnost přepadení, protože by pachatele mohl poznat). Pravděpodobně se situace zlepšila a ani dříve nebyla zas tak špatná jako např. mnohde v Jižní a Střední Americe, v Africe, ale i v mnoha oblastech ve vyspělých zemí. Horší pověst Lomboku v bezpečnosti je asi jeden z důvodů, proč tam je na krásných plážích málo lidí i přes dobrou dostupnost. Další důvody v porovnání s Bali jsou horší nabídka a kvalita služeb a infrastruktura, méně přátelští lidé vůči cizincům, málo památek. Má ale mnohé výhody hlavně v oblasti přírody (kromě pláží i vodopády a Rinjani - jednu z nejhezčích sopek Indonésie, kvůli které jsem tam jel) a právě málo turistů, což mnozí ocení.
https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g297733-i9237-k12311497-Kuta_Lombok_safety-Lombok_West_Nusa_Tenggara.html
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g297733-i9237-k11087713-Safety_in_Lombok-Lombok_West_Nusa_Tenggara.html
https://homeiswhereyourbagis.com/en/15-things-you-should-see-on-lombok/

Byt v Indonesii jsem nikdy nebyl, tak co jsem si dočet, bych Lombok nikomu nedoporučil, teda možná jo naschvál, je tam vysoká kriminalita vůči jak mistním tak obzvlášt vůči cizincům a to i násilného charakteru.