HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kavkazské republiky

Přidat nové téma
Gruzie
Kavkazské republiky

Ahoj, kdyby měl někdo zájem, mám pár věciček, co se mohou v Gruzii hodit. Sim, lítačka,... Kdyžtak zdenek.hejkrlik@gmail.com Jináč je tam klid a pohoda, jen taxikáři nám dělali potíže. Ale nic vyjímečného :-)

Gruzie patří mezi bezpečné země a v gruzínských městech se člověk cítí bezpečněji než v Praze nebo v Brně či jiných velkých evropských městech (Gruzínci umí pít, takže nejsou často tak opilí na rozdíl od Čechů či Poláků). Tj. chovat se bezpečně tak jak jinde v Evropě. Muzea v Tbilisi mají menší sbírky exponátů, jinak samotné město vystačí na procházení na jeden až dva dny (pěkná procházka je v botanické zahradě v Tbilisi). Trochu utajený je vodopád Leghvtakhevi nacházející se poblíž centra Tbilisi. Na autobusovém nádraží či v ubytování člověk může potkat jiné cizince (nejčastěji jsem potkal Poláky) a domluvit se s nimi a vzít si společně taxíka, který pak může zastavit na zajímavých místech po cestě (já takhle cestoval např. s dvěmi Číňany do Kazbegi) nebo cestovat společně maršrutkami. Doporučuji denní přespání v Akhaltsikhe s návštěvou Vardzie. Na půldenní až denní výlety z Tbilisi vhodné zejména Mccheta, skalní město Uplitsikhe a Signaghi. Do moderního letoviska Batumi se dá dostat pohodlným vlakem (disponuje i zásuvkami). Pro mne osobně jedním z největších zážitků z Gruzie je pohostinnost místních, kteří ti nečekaně nabídnou nějaké pohoštění zdarma (to ale bývá, pokud se pohybuješ mimo nejznámější turistické lokality). Trochu respektu jsem měl z divočejších gruzínských řidičů v Tbilisi a na dálnici. Pozitivní dojem ti mohou zkazit taxikáři (tak jak je běžné všude na světě).