HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Kavkazské republiky

Gruzie 2020

Avi

Vyrazil bych v září navštívit kámoše v Gruzii a přibral bych pohodovou mladší parťačku. 7avi@email

Zkušenosti čtenářů

Avi

Cestování do Gruzie v příštím životě. Hlaste se prosím jen vážní zájemci.

Roman

Je to ve hvězdách, možná se čeká na volby 31. října, aby dosavadní vláda neutrpěla nějakou širší benevolencí k turismu propad preferencí, ale možná se mýlím. Třeba nás tam pustí aspoň v září nebo říjnu. Jinak novinky dávám na http://www.zacnicestovat.cz/novinky-cestovani-do-gruzie/.  Roman

Slavomír Horák
Roman:

Benevolence k cestovnímu ruchu nepřinese určitě propad hlasů ve volbách. Gruzinská vláda a místní epidemiologové (místní Prymula a spol.) zaujali od začátku velmi tvrdou pozici ohledně restriktivních opatření.Je to dáno mj. i nedostatky v gruzínském zdravotnictví, které rozhodně není připraveno na nějakou výraznější epidemii. Zatím se jim celkem dařilo.
Otevření pro 5 zemí EU v létě byl maximální dosažitelný kompromis (s ohledem na situaci v Německu a Francii), který gruzínské hoteliéry a další představitele cestovního ruchu rozhodně nevytrhne. Nezapomeňme, že hlavními zdroji turistů jsou Rusko, Turecko, Arménie, Ázerbájdžán, další země jsou, pokud jde o návštěvnost v roce 2019 o 1-2 řády níže (https://gnta.ge/statistics/). Turisté z EU jsou vítaným zdrojem příjmů v určitých oblastech (zejména hory), ale nikoliv rozhodujícím v celkové bilanci. Úbytek zahraničních návštěvníků do určité (ale pouze do určité) míry kompenzuje zvýšená ochota Gruzínů cestovat po své zemi.Nicméně i v Gruzii v červnu a červenci proběhly protesty lidí z turistického byznysu ohledně zavřených hranic.
Další otevírání země je zatím nejisté, počty nakažených i v Gruzii stoupají a není zájem o další importované.

Roman
Slavomír Horák:

Díky za objasnění a váš pohled. Jen nerozumím tomu, že turisté z Německa a Francie můžou bez omezení, když tam situace není vůbec dobrá. Prostě jsme jako ČR neměli zájem si to vylobovat?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: