Musím na základě tří pobytů na SL konstatovat, že návštěvy národních parků se zde příliš nevyplatí. Při troše důvtipu a zkušeností je totéž vidět i mimo národní parky a pozorovat divoká zvířata tu lze prakticky všude. Navíc ani v NP nemá nikdo nikdy jistotu, že mu průvodce ukáže levharta nebo divoké slony. Řekl bych, že právě snad mimo levharta nebo medvěda je možno všechna v parcích obvykle "nabízená" zvířata v pohodě vidět i mimo parky, navíc vás nikdo nebude zavírat do džípů a stresovat ve skupině stejně vykulených turistů, budete si moci pozorování či fotografování vychutnat po libovolně dlouhou dobu, ušetříte a budete mít silnější zážitky.
Ahoj Veroniko,
pozitri odjizdime na Sri Lanku, taky chceme dat trojuhelnik a pak mozna jeste vychodni cast. Pripadne jih,mame na to dva tydny. Trasu budu planovat dnes, zitra :-). Nemas nejake dobre tipy?
Dekuji Dita
na webe MZV toho popisu, spoliehat sa na tie zvasty, no radsej nekomentujem
ziadne potvrdzovanie letenky netreba, osobne som sa s nim nikdy nestretol pri kupe letenky na nete
z Indie som letel zhodou okolnosti s THY a urcite som ziadne potvrdzovanie robit nemusel, odletovu dan som mal tiez uz zahrnutu v cene letenky (co tak sa na nu pozriet miesto vypytovania druhych ked to tam mas napisane, schvalne som si skusil booknut letenku na THY a je to tam napisane po kliknuti na Taxes)
z New Delhi Railway Station (peso blizko k najlacnejsej stvrti s ubytkami Paharganj) chodia na letisko predplatene rikse za rozumnu cenu, treba si u okienka kupit kupon a ist za policajtom ktory ti vyberie riksu, lebo tam ziadny riksak nebude chciet ist tu dialku ked vie ze ta nemoze osmeknut a platis kuponom. od zaciatku tohto roka ma fungovat konecne aj Delhi Airport Metro Express spajajuci NDRS s letiskom (DS21) vraj pod 20min kazdych 20min (nie v noci!!!) za 80R s tym ze sa bude neskor ale zdrazovat na 150R, viac info tu:
http://wikitravel.org/en/Delhi#Get_in
http://en.wikipedia.org/wiki/Delhi_Airport_Metro_Express
Markoff
www.markoff.biz
ahoj, z Indie jsem odletala ted v kvetnu z Delhi a zadnou departure tax neplatila ... nektere aerolinky myslim mely, ne ze chtej potvrdit let, ale chtely kontakt, aby mohly oni Tebe informovat, kdyby byl let zrusen nebo tak. ja jim na sebe kontakt nedala a taky to nevadilo.
Ahoj,
ve Shrinagaru nabidka (ubytovani na houseboatu) tak vyrazne prevysuje nabidku, ze bych se dost divil, kdyby mistni pripustili, aby se turistum neco stalo. Pamatuji si, ze na prijezdovych cestach jsou check pointy, kde se registrujes, ale to neni nic neobvykleho ani to nepredstavuje zadny problem - je to prece pro tvoji safety, jak vojaci rikaji. Problem spis muze byt, ze se tam casto stavkuje (autobusy). Ale soukromy sektor to samozrejme jisti. Vubec, doporucuju na dopravu po ceste jeepy - vychazeji na podobne penize jako bus, i levneji pokud smlouvas. Vzpominam si, ze za jeep do Jammu jsem platil 350 rupek (byla stavka autobusu). Samozrejme, kdyz se deje neco neobvykleho, drz se dal a a zachovej zdravy rozum, jako vsude.
Michal
Díky
ahoj Katarino
jednoznacne doporucuji Cinu. Jihozapad od hranic s Vietnamem po Chengdu. Tam to bylo nejkrasnejsi. Cina neni jednoducha na cestovani diky jazykove bariere,coz po 2mesicich cloveku jiz leze na mozek.
Indie je narocna co se lidi tyce. Pokud chces jet sama jako ja, tak ti chlapi nedaj pokoj a furt si na tebe budou chtit sahnout. des a hruza. Ty mista co jsi vyjmenovala urcite za navstevu stoji.
Darjeeling je pekny a je z neho videt Mt Everest. odtud se da jet dal na sever, nutno vyridit povoleni na miste.
Nepal-moc mi tam nechutnalo, na treky je to dobry, je hodne levny.
Indonesie - byla jsem Bali a Lombok,Air Gilli atd. zas tak nadsena jsem nebyla.
do Barmy jsem nejela,odmitam podporovat tamni rezim. nelze se pohybovat kde chces, ale kam te oni pusti.
kdyby si mela jeste neco, tak klidne napis na email.
g
Ještě k tomu rozpočtu. Spočítal jsem si svoje náklady za svůj pobyt v JVA. Jsem tu momentálně 99 dnů, utratil jsem něco přes 50000 Kč, vychází mi to přesně 531 Kč na den, včetně letenek po JVA, kterých bylo celkem 8 (avšak bez letenky do JVA a zpět). Bez letenek by to tedy bylo cca 400-450 Kč na osobu a den. Navštívil jsem Malajsii, Brunej, Singapur, Kambodžu a Filipíny. Většinu cesty jsem strávil v Malajsii, která je dražší než Thajsko, Kambodža nebo Indonésie. Ještě dražší je Singapur a Brunej, tam jsem dohromady strávil asi týden. Filipíny a Kambodža jsou levnější než Malajsie. Utrácím spíše méně, spím v nejlevnějších hotelech. Nešetřím na jídle, které je zvláště v Malajsii vynikající (ovšem levné).
Petr Daubner
www.kompas.estranky.cz
Levné letenky - https://aviasales.tp.st/q5LrfdMd Výborný vyhledávač je Aviasales . Funguje více jako agregátor vyhledávačů,takže vám vyhledá lety na různých internetových stránkách. Jejich vyhledávač tak využijete hlavně na vyhledání levných letenek po Evropě nebo po Asii, kde výborně umí vyhledávat navazující lety různých nízkonákladových společností.
prosím můžeš mi napsat víc informací k Andamanům moc jsem jich zatím nenašel a nevím kolik je toho v Lonely planet chystáme se tam v Březnu můžeš klidně i na [email protected]
jéééé, tam jsem byl !!! v roce 1997 a ani nevím, jak jsme se tam ocitli, známé to moc nebylo, snad vůbec, spíš jsme tam tak nějak zabloudili, když jsme courali po městě. On vůbec Čandigarh nebyl turisty vyhledáván, nenašli jsme tam ani levný hotýlek, spali jsme v Růžové zahradě (-: Vnutili jsme se do budovy Parlamentu, páč takový veleslavný barák si nenechám ujít, none ?
Ahoj, my Srí Lanku procestovali jako baťůžkáři nejvíc místníma busama, který jsou fakt levný. Pro krosnu sice nejsou moc místa, v některých busech pod sedadly, nekdy si musíš koupit pro krosnu ještě jednu jízdenku a dát ji na sedadlo. Vždy doporučuji cestovat z míst, kde autobus začíná svojí cestu, i kdyby jsi se měl z nějakého místa trochu vrátit. Autobusy jsou pořádně naštochlý, někdy tě ani nemusí vzít. Ubytko v Guesthousech.
Ze Srí Lanky jsme se vrátili v půlce září. Při příjezdu po nás dokládat peníze nechtěli, rezervaci jsme měli na první dvě noci v Negombu - adresu jsme napsali do imigrační karty, ale myslím si, že kdyby to tam nebylo, tak by se taky nic nestalo :-) Antimalarika jsme nebrali, pro jistotu jsme s sebou měli jedno balení Malaronu.
Ahoj, nemáte niekto skúsenosti s wwoofingom v Nepale? Budeme vďační za kékoľvek rady, návrhy, postrehy. Dík.
Zdravim,
hodne lidi tu lita do indie s Airoswiftem za 10 000Kc, ale ty maji omezenou dobu pobytu jen na mesic. Ja bych tam chtel zustat dele. Respketive vice nez mesic a mene nez 3. Presna doba bude zalezet na penezich, nalade, pocasi, zdravi, atd. Kdyz bude vsechno v poradku a dokazu vyzit s penezma, tak tam zustanu 3 mesice. Nebo kdyz budu hodne nemocnej nebo se neco stane nebo usoudim, ze uz mam Indie dost tak odjet treba za mesic a pul.
Muzete doporucit nejakou leteckou spolecnost, u ktere by to slo zaridit? Pokud mozno levne.
rozpocet budu mit kolem 4000 USD (na vsechno) a prave nevim, kolik mi zbyde az tam priletim, kolik tam utramin a treba prijdu k nazoru, ze to ani nestoji za to tam vsechno utratit. stat se muze cokoliv, ale rad bych mel tu moznost zustat tam co nejdele a nebo priletet kdykoliv zpet.