Moc pěkné fotky :) Dívala jsem se, že jste byli vícekrát v Ladakhu... ten mě taky lákal, ale muž už v Indii byl a teď by si přál něco nekomerčního nebo jak to říct, prostě ne tak prolezlého turisty :) V čem přesně je Arunachal zklamání, jestli se můžu zeptat? M.
Bezva eknížečka na naladění na cestu: Sama blondýnka se toulá po Indii, od autorky Jany Collins. Je to hlavně o Varánásí.
Hledáme min. 2 zkušené trekaře na trek v oblasti Makalu (East Col - West Col - Amphu Lapcha) s výstupem na Mera Peak. Bez průvodce, bez nosičů. Nutné mačky, cepín, lano (slaňování v sedlech), stan, jídlo na týden, zkušenosti s nadmořskou výškou 5000-5.500.
Ahoj,za 14 dní odlétáme do Nepálu a já měla v plánu se podívat právě do oblasti Upper Mustangu. Je docela zajímavý si tady číst celou tu historii téhle debaty, která se táhne od r. 2011, kdy se tam teprve silnice začaly stavět na rozdíl od posledních přispěvků, kdy se tam projíždějí davy turistů na kolech.. :(
No, trasu teprve začínáme plánovat, a protože bych se nerada přetlačovala o místo na cestě s ostatními, chtěla jsem se zeptat zkušenějších cestovatelů Nepálu, jestli byste neměli tip na nějaký odlehlejší trek. Zajímají mě hlavně místní a jejich kultura, jóga a budhismus. Nevíte někdo o nějakém neprofláknutém budhistickém centru?
Díky, Lenka
P.S. Případně pište na mail: [email protected]
Ahoj všem,
nedáfvno jsme s přítelem letěli do Nepálu díky skvělé letenkové akci, o které nás informoval jedinečný server s tipy na http://www.levneletenky.org tak mrkněte, ušetříte ranec peněz ;) konkrétní tipy na levné letenky do Nepálu najdete na http://www.levneletenky.org/destinace/nepal
mějte se, Romča
Ahoj, za mesic se do nepalu chystam ... co je nejvic potreba? ;)
Hezký den,
máte stále k dispozici moskytieru?
Ahoj, není stále možnost si moskytiéru vypůjčit?
Díky!
Veronika
Dialog je pořád nejlepší. I cena i pokrytí. Pozor- nezapomeňte si u prodejce aktivovat volání! Standartne vám aktivuje jen data.
Hutch je úplně na nic. Slabé pokrytí 4G.
Jojo, hned na letisti mas vsechny operatory. Urcite bych to koupil tam, protoze v trafice v centru Colomba si reknou vic. Pokud budes komunikovat jen s Ceskem, tak nejlip asi vyjde Dialog. Ale jak rikam, je to tam vse pekne pohromade, tak obehnout a poptat se na ceny volani/sms/net zabere max 5 minut. Stastnou cestu! :)
Nemáš zkušenosti se Šrí Lankou a tvrdíš, že to bude v pohodě, je to příjemná země a milí lidé:) No potěš:)
Já tam byla s kamarádkou (30, 34 let) v lednu tohoto roku, cestovaly jsme jen místníma veřejnýma busama (Kolombo, Anura, Polomaruva, Dambula, Sig., Kandy, Vysočina a u oceánu) spaly v malých guesthousech u místních a za celé ty 3 týdny nebyl jediný problém. Všichni byli ochotní, muži i ženy, poradili s cestou, autobusem, s ubytováním. Kdo z turistů byl s malým bílým děckem, většinou šlo, třeba na nádraží, z ruky do ruky, všichni místní se s ním chtěli vyfotit. Tak jako v každé zemi, dodržovat základní pravidla a všechno bude v pohodě. Jinak u oceánu doporučuju nevynechat Tangalu, úžasné místo bez velkých hotelů a božký klid v Mirise už je trochu větší ruch. Na obou místech byly velké vlny, tak pozor na děti. Kdyby něco, písni.M