Hledám pohodáře, který je stejně jako já už od dětství nadšenec do železnice a do cestování vlakem. Můj zájem o vlaky je hlavně z toho cestovatelského a provozního hlediska, než z toho čistě technického. Zajímám se o vnitrostátní i mezinárodní přepravu : lokálky, regionální a spěšné vlaky, turistické vlaky, noční lehátkové a lůžkové vlaky, jídelní vozy a bistrovozy, expresy, rychlovlaky, úzkokolejky, zubačky, nádraží, jízdní řády, jízdenky, železniční mapy atd. Jsem 55letý pohodový chlapík, který se kromě vlaků a železnic též celoživotně zajímá o některé konkrétní země a kultury Severní a Východní Evropy (ŠVÉDSKO, DÁNSKO, HOLANDSKO, ISLAND, Norsko, Skotsko, Finsko, Estonsko, MAĎARSKO, RUMUNSKO, BULHARSKO, Albánie, Athos), o země Asie (TIBET, MUSTANG, LADAKH, SIKKIM, BHÚTÁN, NEPÁL, MONGOLSKO, TUVA, BURJATSKO, JAPONSKO, JIŽNÍ KOREA, INDIE, ÍRÁN, TURECKO) a o země v Americe (Peru, Mexiko), v Oceánii (Havaj, Tahiti) a v Africe (Etiopie). Rád bych s podobným nadšencem a pohodářem podnikal občas společné vlakové a pěší výlety doma hlavně na sever od Prahy do kouzelného Českého Středohoří, Kokořínska, Podřipska (po tamějších malebných a leckde i ohrožených českých lokálkách), zajel si vlakem třeba na jednodenní výlety k sousedům do Saska (LabeElbe jízdenka) do Polska (Kladsko, Dolní Slezsko) a na vícedenní výlety třeba do Rakouska. Samozřejmě výhledově, když na to budou finance a čas, tak podniknout putování po kolejích po nádherném Švýcarsku (Swiss Travel Pass), projet si vlakem Británii, Benelux, Skandinávii, Východní Evropu a Balkán od Maďarska po Turecko (Interrail Pass, Britrail Pass, Balkan Flexi Pass) a na Kavkaz do Gruzie. No a pomyslným vrcholem by bylo případně navštívit a projet si vlakem asijské Japonsko (Japanrail pass), Jižní Koreu, Taiwan, Indii a Írán (až pokud padne šílený režim ajátolláhů). Na západě pak třeba transkontinentálními vlaky přes Kanadu i přes USA (až tam nebude Trump), nebo vlakem po Jižní Americe (Peru, Bolívie, Chile, Argentina). Slavnou Transsibiřskou magistrálu jsem částečně projel v roce 2016 z Novosibirsku do Vladivostoku a bohužel díky současné válečné krizi a chování putinovského režimu se patrně do Ruska už nikdy nevrátím, to samé platí o ČLR, která mi zakázala navždy vstup kvůli podpoře svobodného Tibetu. Co se týče samotných vlakových výletů a výprav doma i v zahraničí, tak to velmi rád vždy propojím s ochutnáváním místního dobrého jídla a pití, návštěvou zajímavé kulturní či přírodní památky, poutního místa, trhů a tržnic, knihkupectví a antikvariátů. Zvládnu i lehčí, nenáročný pěší pochod či procházku a co se týče ubytování, tak nejraději mám noclehy v soukromí u místních lidí formou BedBreakfast, případně chatkové kempy, malé pensiony, poutnické ubytovny a nouzově také hostely. Takže pokud se v tomto někdo najde velice podobný, tak budu rád a můžeme společně komunikovat, setkávat se, předávat si zkušenosti a třeba i zrealizovat tyto zajímavé nápady a cíle. Více po mailu : gullspang (at) seznam.cz
Ahoj,
na víkend nabízím spolujízdu (3 místa) do Rakouska, směr Hochschwab, přes Linz, případně možno i přes Graz. Zpáteční jízdenka 500. Mám plán se svou partou, jen se nevejdu do auta. Program si udělejte. Start z Třebíče v pátek okolo 16:00, vyzvednu, ve Znojmě, nebo podle dohody. Start domů v neděli okolo 12:00, vyzvednu podle dohody.
Hochschwab je pohodové, nepříliš zalidněné pohoří, na víkend ideální akce.
Zpráva i mailová adresa jsou volně šiřitelné.
Roman
Ahoj
Rad bych se pridal Volej 732320641. Lada
rad bych se s Vámi zkontaktoval napište. dík
Ahoj Tome,
myslím, že sehnat spolucestujícího do auta a na řízení zpět půjde. Osobně to vidím tak, že cesta do Mongolska bude "zážitková" a relativně pomalá, naopak zpět je člověk už unavený a není třeba to natahovat, takže tam se při řízení na střídačku dá projet přes Rusko "za pár dní" zpět. Kolik máš přesně času?
Pošli mi mail na [email protected] a domluvíme se dále.
K.
A je to tady i pro důchodce? :)
Najdu cyklistku, co by ještě ráda někam, , někam, kde je hezky. Třeba 2. půlka srpna Alpy, elekola, spaní v autě, na pohodu žádná hoňka.....
V říjnu prodloužit léto někam do tepla, třeba šnorchlovat do Egypta.... , třeba, nebo i jinak, jinam.
jsem z Litoměřicka, 704007222
ahoj můžeš mi říct víc info o tvých plánech? chci vypadnout,líbí se mi možnost stopem,prostě lowcast.urcite si dokážeme popovídat. díky Milan
mokambe-zavinac-gmail-com
Hledam partu lidí ktera by chtela jen na jachtu do chorvacka od 21.7 do 30.7 2024. Pokud je tu nekdo kdo by rad jel napiste. Budu rad. Dekuji. Napiste mi prosim na email
Věro, chystám se také do Chorvatska v tu dobu a také sháním kamarádku. Jestli chceš, tak mi napiš: [email protected]
Pošlu podrobnosti. Daniela
Ahoj, mám takový sen, ale nevím, jestli splnitelný. Chtěl bych obejít horu Kailás a vykoupat se v jezeře Manasaróvar. Má někdo v plánu podobnou trasu? Rád bych se přidal, ale nevím, co vše to obnáší a sám to zorganizovat neumím. Děkuji
Ahoj, cestuji, ale v současné době nemám s kým? Stále inzerát platí? Ráda se přidám. 56 let východní čechy.
Byl tady z Vás někdo na Kubě minuly rok?? :)
Ahoj, ještě to platí ? můj mail [email protected]