KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

KPZ neboli krabička poslední záchrany. Pamatujete si ji z dětství? Možná vám může pomoci i na cestách, jen ji dobře vybavit!

Zažil to někdy už každý z nás. Celé týdny nebo měsíce se těšíme na zasloužený odpočinek a pak mnohdy stačí pár chvil a máme dovolenou, nebo v lepším případě její část, pokaženou. Na co tedy před odjezdem myslet, abychom se vyhnuli případným nářkům „kdyby“, které stejně už nepomohou? Řešení je jednoduché, levné a rychlé a je jím známá, ale často zapomínaná KáPéZetka na cesty.

Kdy KPZ pomůže

Krabička poslední záchrany přijde vhod ve všech neočekávaných chvílích a situacích. Zašití knoflíku, oloupání zeleniny, zapálení svíčky u chrámu nebo jen „obyčejná“ bolest zubů či odřené koleno vám může dovolenou pěkně otrávit. KáPéZetka by proto měla být součástí každé kabelky, ledvinky nebo cestovní tašky.

Seznam věcí do KPZ

  • Nožík (pro oloupání zeleniny, nakrájení pečiva či ovoce, otevření sáčku s oříšky nebo bonbóny)
  • Drobné mince (placení na toaletě, dokonce i náhrada šroubováku například při řešení nefunkčnosti dětské hračky, bez které vaše dítě prostě nemůže existovat)
  • Pár zápalek a škrtátko (rozdělání táborákového ohníčku, zapálení svíčky při romantické večeři, nebo když na celém hotelu vypadne proud)
  • Polštářková náplast (při vzniku puchýřů a odření chodidel z nepohodlných bot, pro dětské úrazy vlivem zakopnutí, pádu na kolečkových bruslích nebo z kola, nechtěné říznutí se)
  • Léky a krémy na bolest nebo modřiny a otoky (ideálně kombinující ibuprofen a heparinoid, pro zmírnění otoků, dále na snížení horečky, potlačení zánětu nebo v případě akutních bolestí hlavy, zubů, zad, svalů a kloubů (např. Ibalgin)
  • Jehla a nit (jako záchrana při roztržení oblečení nebo batohu, přišití knoflíku, šešití látky)
  • 2 různě velké knoflíky (jako akutní náhrada při utržení a ztrátě knoflíku na nejméně příjemném a nejvíce viditelném místě)
  • Zavírací špendlík (pro rychlé spravení rozbitého zipu nebo natrženého oblečení, pomoc při navlečení pružné gumy třeba do pasu kalhot)
  • Provázek (jako poslední záchrana při poškození tkaničky v botě, jako nouzový „pásek“ do kalhot, místo gumičky do vlasů, dokonce i jako pomoc při stanování a připevňování)

Léto ještě nekončí, tak si užijte dovolenou přesně podle vašich představ, se vším co k ní patří, ideálně bez řešení nečekaných situací.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: