Zodpovědný turismus a ochrana želv na  Srí Lance, Hanka Svobodová

Možná se i vy chystáte cestovat do teplých krajin, možná máte rádi zodpovědnou turistiku  a možná i na vás čeká turistická past, která je zkázou pro mořské želvy. Jak nenaletět a naopak želvám opravdu pomoci? Ochrana mořských želv na Srí Lance není kvalitní – lidé kradou vejce z pláží, „záchranná“ centra je od nich ilegálně […]

Datum
23. 3. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Možná se i vy chystáte cestovat do teplých krajin, možná máte rádi zodpovědnou turistiku  a možná i na vás čeká turistická past, která je zkázou pro mořské želvy.

Jak nenaletět a naopak želvám opravdu pomoci?

Ochrana mořských želv na Srí Lance není kvalitní – lidé kradou vejce z pláží, „záchranná“ centra je od nich ilegálně kupují a to vše jen pro peníze od turistů. A zmenšení populace želv na fungování oceánu začíná být znát… Tuto situaci se snažíme změnit.

V únoru budeme na Srí Lance jednat s představiteli vlády, želvích center i hotelů o zavedení změn pro zlepšení situace. Zároveň budeme stavět chráněnou část pláže, zařizovat informační panely nejen pro turisty, ale i místní obyvatele a podpoříme nezávislé řemeslníky zaměřené na udržitelný způsob obživy.

Po příletu Vám na přednášce rádi předáme čerstvé informace o tom, jak to dopadlo. Držte nám palce! Těšíme se na Vás.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (160 kč), na místě 200 kč

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: