Tanzánie a křest knihy Tři chlapi na safari, Marek Novotný

Veliká migrace – Tanzánie. Součástí přednášky bude křest nové knihy Marka Novotného – Tři chlapi na Safari.

Datum
17. 3. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Tanzánie a křest knihy Tři chlapi na safari, Marek Novotný
Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Severní Tanzanie nabízí jedno z nejlepších afrických safari na světě. Nekonečné pláně Serengeti hostí každý rok unikátní přírodní divadlo – Velkou migraci, které se účastní více než dva miliony zvířat.

Kráter Ngorongoro s nejvyšší hustotou zvěře na světě, jezero Manyara plné plameňáků nebo sloní ráj Tarangire jsou prvotřídní lokality na fotografické safari. Na přednášce s fotkami a videoklipy navštívíme hrdé Masaje a vyrazíme na lov s lovci a sběrači z kmene Hadzabe.

Při přednášce bude pokřtěna nová kniha Marka Novotného Tři chlapi na Safari.

Vstupenky – doporučujeme koupit online (160 kč), na místě 200 kč

Kniha Tři chlapi na safari

Safari znamená cesta. Cesta do africké divočiny za zvířaty. Tři chlapi se vypravili do Tanzanie na safari a jeden z nich o tom napsal knihu plnou lvů, antilop a pakoňů. Unese masajská stolička český zadek? Kdo byl první Evropan v kráteru Ngorongoro? Co chutná mouchám tse-tse? Kudy táhnou pakoně? A k čemu se v buši hodí čtyři kila rýže? Africké dobrodružství tří přátel představuje podmanivou krásu přírody i fascinující kulturu místních obyvatel. Cestopisné kapitoly doplňují pozoruhodné střípky z historie afrických objevů a zkoumání jedinečného ekosystému Serengeti. Nechte se pozvat do země, kde kráčí sloní stáda a táhnou nekonečná stáda zeber. Nechte se pozvat na safari.

Zde si můžete přečíst ukázku z knihy (formát pdf).

Byť je kniha Tři chlapi na Safari autorovou prvotinou, čerpá pro svůj netypický cestopis zkušenosti a strasti ze všech svých cest do Afriky. Během let navštívil Marek Novotný několikrát Tanzánii, Ugandu, Namibii, Zimbabwe či Zambii a v knize je to znát. Kniha nejenže přináší perfektní znalosti africké fauny, do které je zamilován, ale i jeho neotřelý pohled na Afriku. Kromě vlastního cestopisu totiž kniha obsahuje tématicky zaměřená pojednání, která se vztahují k objevování Afriky prvními Evropany. Šokující zjištění je, že v době, kdy se v Americe stavěly mrakodrapy, o velkých částech Východní Afriky se nevědělo zhola nic. Nebyla známa poloha velkých jezer jako je Viktorino jezero či jezero Tanganika. Ale nejen o tom kniha je. Autor skvěle pracuje s jazykem, vlastní citace z cest jsou zábavné a dynamické a knize vůbec nechybí správný spád. Je tam vše, co taková kniha má mít. Nic víc a nic méně. Po dlouhé době na trh přichází cestopis o Africe, který je psán s fortelem a znalostmi a ne jen povrchním pohledem. A takových knih jen více.

Knihu koupíte v našem eshopu nebo prodejně Knihy na hory.

O autorovi:

Marek Novotný (* 1971) bydlí s manželkou a třemi dcerami v Třemošné u Plzně. Pracuje jako manažer v oboru IT. Jeho oblíbeným cílem je Afrika, kam se snaží cestovat tak často, jak to jen okolnosti dovolí. Kromě safari v panenské africké divočině jej zajímá i historie prozkoumávání a objevování Afriky. Není proto překvapivé, že stejně je zaměřená i jeho prvotina Tři chlapi na safari (2023).

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: