Pěšky přes Madeiru, Kateřina Králová a Alena Peterková

Dvě kamarádky, 100 km chůze a jeden nádherný kvetoucí ostrov v Atlantiku. Přijďte se inpirovat na svůj vlastní přechod Madeiry.

Datum
16. 11. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška - seriál o dlouhých štrekách
Pěšky přes Madeiru, Kateřina Králová a Alena Peterková
Místo konání Místo konání Klub cestovatelů - Masarykovo nábřeží 22
Kraj Praha

Madeira bývá označována jako věčně kvetoucí ostrov a nejen díky tomu je v hledáčku nejednoho cestovatele. Napříč ostrovem sice nevede žádný oficiálně značený trail, ale není složité si po propletených cestičkách nějaký vymyslet samovolně. Dvě kamarádky Káťa a Ála si tak naplánovaly přechod ostrova od východu na západ a následně si přidaly pár dalších zajímavých oblastí. Cestou pozorovaly výrazné proměny krajiny na poměrně malých vzdálenostech od velmi suchého východu po krásně zelený západ, kochaly se ostrými štíty hor, typickými levádami, inverzemi i výhledy na oceán. Jak to ovšem na cestách často bývá, tak ani tento trail nebyl zcela bez problémů a holky se tam musely popasovat s nejednou nečekanou situací, která je cestou postihla. Pojďte si proto poslechnout povídání o tom, jak může vypadat takové pěší putování Madeirou v podání dvou blondýn.

Kateřina Králová

Kateřina studuje učitelství na přírodovědecké fakultě UK zaměřené na matematiku a geografii a zároveň pracuje jako učitelka matematiky na gymnáziu. Právě geografie ji otevřela nové možnosti cestování anebo taky možnost seznamovat se se stejně naladěnými lidmi. Studium na Přírodovědecké fakultě navíc dává výborný podklad pro vnímání tohoto světa z komplexního hlediska. Její hikerská „kariéra“ začala v roce 2020 při letním putování po trailu Via Dinarica, který sice nedokončila, ale tento způsob cestování se ji vryl do srdce. V následujícím roce se proto vydala na 600 km dlouhý přechod francouzských Alp. Mezi její další o něco kratší, ale stejně krásné traily pak patří portugalská Madeira, slovenské Tatry a Fatra, španělská Mallorca či italská Sardinie a trail Alta Via 1 v Dolomitech. 

Alena Peterková

Alena studuje doktorát v oboru environmentálních věd na Přírodovědecké fakultě UK a zároveň pracuje na ČZU. Nejdříve začala cestovat v podobě malých výletů po Česku, časem však přišla na chuť i vícedenním trekům po Evropě a po seznámení s Káťou bylo jasné, jakým směrem se její budoucí dovolené budou ubírat. Kromě přechodu Madeiry absolvovala například Tour du Mont Blanc, GR 221 na Mallorce, GR 131 na Tenerife, Alta Viu 1 v Dolomitech, přechod slovenské Fatry a další treky v Tatrách či Alpách. 

Vstupenky ZDE – doporučujeme koupit online s předstihem

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: