HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ONLINE PŘEDNÁŠKA: Dalibor „Robi“ Mahel: Neobvyklá turistika – pralesy, pouště a velehory Afriky, Asie, Ameriky, …

Datum
10. 11. 2020
Čas začátku
18:30
Typ
Festival

Turistika v neobvyklých přírodních prostředích – v tropickém deštném pralese (Amazonie, Yucatán, Luzon), v písečné i skalnaté poušti (Sahara, Arabská poušť, Sokotra) a na šestitisícových vrcholech (Andy, Ruwenzori)
aneb s velbloudem či v mačkách, po písku či v sračkách…


Všichni, kdo milujeme turistiku, často vyrážíme do lesů, pahorkatin i vysokých hor, protože nás za to příroda odmění. A všichni díky pracně získaným zkušenostem víceméně tušíme co nás čeká a na co se máme připravit.
My vám však nyní chceme představit velmi exotická a pro turistiku značně náročná přírodní prostředí. Proč?? Protože se dokáží za vynaloženou námahu odměnit přímo královsky!!
Zveme vás do vlhkých a dusných tropických pralesů, kde neuplatníte žádný z moderních textilních materiálů a s pohorkami prostě pohoříte. Dlouholeté trekařské zkušenosti jsou k ničemu a sebelepší orientační smysl vám také nepomůže.
Na poušti se nikde neumyjete, vodu si prostě musíte pošetřit na pití. Jemný písek pronikne do jakéhokoliv oblečení a výkyvy teplot mezi dnem a nocí a neustálý suchý vítr nesmiřitelně prověří vaši psychiku.
Svět horských velikánů klade vysoké nároky nejen na výstroj ale i na fyzickou kondici, protože výstup do 6000 m n.m. se neobejde bez důkladné aklimatizace.
Naše promítání vám nejen přiblíží samotnou problematiku turistiky v neobvyklých krajinných typech, ale seznámí vás, jako klasické cestovatelské promítání, s marockou, jordánskou a jemenskou pouští, s Amazonským, yuacatánským a filipínským tropickým pralesem a s pěti/šestitisícovkami UgandyEkvádoru a Bolívie. Obrázky vám tak nabídnou jedinečné srovnání jednotlivých jmenovaných zemí.
 

Vstupenka k online streamu: 

Praktické informace k online streamu:

  • Délka přednášky 60 – 70 min
  • Základní vstupné 80 Kč
  • odkaz na živé vysílání dostanete 30 min před začátkem přednášky emailem.
  • Nemusíte sledovat jen v době konání akce, ale také ještě týden po skončení přenosu. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: