Julius Lukeš: EXOToulky SVĚTEM – 30 let zážitků ze 100 zemí

Julius Lukeš: EXOToulky SVĚTEM – 30 let zážitků ze 100 zemí

Cestovatelské zkušenosti, unikátní pohled na svět a originální postřehy v podání lékaře Julia Lukeše, který se odmalička toulá mezi kontinenty s batohem na zádech a dobrodružstvím v patách. Své nejbizarnější zážitky ze 100 navštívených zemí prozrazuje s nadhledem, humorem a bez příkras.

EXOToulky SVĚTEM přinášejí netradiční cestovatelské příběhy napříč kontinenty. Autor vás vezme na výstřední putování, během něhož poznáte, jaké to je ztroskotat s dřevěnou bárkou u somálských hranic, pašovat ploštice z Karibiku, chytit horečku dengue, stát se miliardářem v Německu, očkovat psy proti vzteklině v Keni, zažít žahnutí nejjedovatější medúzou světa čtyřhrankou smrtelnou, stopnout si vlak či bangladéšské komando před zásahem, zavítat na ostrovy afrických narkobaronů, ošálit alžírského velvyslance, skončit v karanténě s neznámým infekčním onemocněním, rozhodnout o nouzovém přistání transatlantického letu a mnoho dalšího.

Tanzanie. Foto Julius Lukeš
Omán. Foto Julius Lukeš

Julius Lukeš podává své divoké zážitky z poloviny zeměkoule vtipně i syrově, nekorektně i odlehčeně. Snaží se nahlédnout pod pokličku národům, krajinám a historickým souvislostem. Zkrátka porozumět. Ne vždy se mu to daří. Občas mu při tom jde i o krk. Přežít naštěstí zvládá pokaždé.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: