Jiří Šindelář

Jiří Šindelář

Jiří Šindelář

Jméno a příjmení (a přezdívka)

Jiří Šindelář

Na kolik se cítím

V občanském průkazu mám napsáno rok 1982 a asi tomu tak bude

Oblíbené země

Česká republika – jsou, zde mé kořeny a ač jsem viděl mnoho zajímavých míst na světě, tak to nej místo je jen pro mě jen jedno.

Na kterých místech se mi hodně líbilo

Turecko – tento stát má vše: hory, moře, památky, srdečné lidi..
Island – na světě je mnoho „divných“ míst, ale Island nemá obdoby…myšleno samozřejmě v dobrém.
Ale všude na světě je krásně, zatím všude kde jsem byl, měla země co nabídnout do pestré světové mozaiky.

Cesta, které si nejvíce vážím

Bandar Seri Begawan – hlavní město státečku Brunej. Už jako malého, mě při listován i knihy „S malířem kolem světa“ fascinoval název tohoto města a když jsem později zjistil i jeho lokaci, tak mě nikdy nenapadlo, že tento dětský „sen“ si splním

Nejdelší cesta

Z hlediska času strávené 4 měsíce v NP Glacier v Montaně a nejdál od našich hranic jsem prozkoumával Havajské ostrovy.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?

Protože touhu poznávat cizí kraje dědíme v naší rodině z generace na generaci. Dále k tomu přidám, že cestování je mým životním stylem, kde chci poznat, jak lidé žijí, co lidé jí, jak se lidé smějí..jednou při sledování zpráv bych chtěl si říct, že aspoň zhruba vím kde co je a jak to tam vypadá..pochopit.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel

Martin Mykiska – moc cestopisy nečtu, ale tento autor píše hodně čtivě a má hodně stejných pohledů na svět jako já.

Cestovatelské Curriculum Vitae

1982 – 2003: bohužel si už přesně nepomatuji, ale jako každy jsem začal cestovat s rodičem ( Itálie, Německo, Maďarsko..atd.). Od svých 16 let jsem už začal objevovat svět sám, přes země blízké (Slovensko, Rakousko, Německo, Nizozemí) až po ty na okraji Evropy (Norsko, Portugalsko, Turecko 2x, Švédsko 2x, Řecko atd.)
2003 – Španělsko (Katalánsko a Pyreneje), Švédsko (zimní přechod Nipfalten)
2004 – Turecko (od Kapadokie přes pobřeží do Istanbulu)
2005 – USA ( 4 měsíční pobyt v NP Glacier), Kanada (Vancouver), Hawai (měsíc na Oahu, Big Islandu a Kauai)
2006 – Albánie (z Dubrovníku stopem do Albánie – dále dolů do Řecka, přejezd do Soluně a stopem zpět přes Makedonii, Jugoslávii atd. domů), Rumunsko (přechod Fagaraše, Sibiu a Brašov), Itálie (Řím, Florencie, Pisa..)
2007 – Malajsie, Singapur, Brunej – (měsíc na malajském poloostrově a Borneu, tranzit přes celý ostrov), Ukrajina (poloniny, Chust, Koločava, Užhorod..),Filipíny (Banaue, Sagada, Bontoc, Batad..), Island – (Landamalaugar, Myvatn, Reykjavik, Detifoss, Skatlafell..)
2008 – Itálie- (Benátky), Irsko (Dingle trek, Dublin..), Kypr (Paphos, Limassol, kostely v Troodosu..), Indie (z Bombaje do Goa, Hampi, Mysore, Ooty, Allapey, Periyjar, Koči..), Bulharsko (Rila a Pirin, Sandanski, Sofia..)
2009 – Turecko (Istanbul), Maroko (Marrakesh,Atlas, Merzouga, Todra,..), Velká Británie (Londýn), Island (prodloužený Landamalaugar trek,..), Dánsko (Kodaň), Vietnam, Thajsko, Kambodža (Hanoj, Saigon, Angor, Hue, KohMak, Bangkok..)

Navštívené země

Albánie, Borneo, Brunej, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Černá hora, Dánsko, Filipíny, Francie, Havajské ostrovy, Chorvatsko, Irán, Irsko, Indie, Itálie, Island, Jugoslávie, Kanada, Kypr, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Malajsie, Makedonie, Nizozemí, Rakousko, Řecko, Rumunsko, Maroko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, San Marino, Singapur, Slovensko , Spojené státy Americké, Švýcarsko, Španělsko, Švédsko, Thajsko, Turecko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie, Vietnam

Cestovatelské sny a plány

USA – Z Floridy na západ
Mongolsko – Čína – transsibiřskou k Bajkalu, dále Mongolsko a dolů do Pekingu
Z Mexico City do Carracasu
Dále by se toho ještě našlo..:)

Zvláštní záliby během cestování

Mimo pozorování života ještě zkouším amatérsky fotit a poznávat místní kuchyni.

Oblíbená historka z cest

Při putování po Kauai vyšlo najevo, že ačkoliv jsou zde krásně pláže tak téměř celý obvod ostrova je obestavěn resorty, takže když místní se chtejí jet koupat tak musí vzít auto a jet 10 – 15 km. Smutné hlavně je, že mě to říkal chlápek co žije deset metrů od moře, ale těch deset metrů odděluje plot k privátní hotelové pláži. Proto – ohleduplná turistika to je hlavní motto do příštích let.

Osobní www stránky

http://jorgus.rajce.idnes.cz/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: