HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jan Hocek

Jan Hocek

Jan Hocek

Jméno a příjmení
Jan Hocek
Na kolik se cítím
Na 23,5

Oblíbené země

Aljaška (kromě nádherné přírody a spousty zvířat mám tuto zemi rád, protože jsem tam potkal svoji ženu). Nový Zéland (kdysi můj druhý „zimní“ domov – byl jsem tam určitě víc, než desetkrát, dohromady na Zélandu strávil kolem dvou let a odhadem odřídil 50.000 km). Polynésie (úžasní lidé, žádné tropické nemoci, prostě pohoda).
Na kterých místech se mi hodně líbilo
Kromě výše zmíněných zemí mám rád Patagonii, Island a vůbec spíše chladnější a drsnější kraje, kde se tolik nepotím.

Cesta, které si nejvíce vážím

Asi vůbec moje první cesta, kterou jsem uskutečnil po USA na podzim roku 1991 – byl jsem sám, jezdil jsem vlakem a spal jenom v tenkém spacáku pod širákem. Z této cesty mi utkvěla v paměti 4-denní túra po dně Grand Canyonu – tam bych se chtěl ještě někdy vrátit.

Nejdelší cesta

Nevedu si přesné statistiky, ale asi to bylo 3 měsíce dlouhé putování po Polynésii a Novém Zélandu, kdy jsem navštívil Havajské ostrovy, Cookovy ostrovy, Samou, Francouzskou Polynésii a Fiji.

Proč cestuji a co mi to dalo a vzalo?

Jako fotograf přírody a publicista cestuji za zajímavými záběry a zážitky, jako spolumajitel cestovní kanceláře občas jezdím také jako průvodce.

Oblíbený cestovatel, dobrodruh či objevitel
Eskymo Welzl (tedy pokud alespoň 50% toho, co vypráví je pravda…) To, jak v jednom odstavci popisuje 2-letý „trekking“ přes Sibiř, prostě nemá konkurenci…

Cestovatelské Curriculum Vitae

První velká cesta vedla do USA v r. 1991, následovalo putování po Polynésii a několik cest na Nový Zéland, v letech 1996-2000 jsem na cestách trávil i 200 dnů v roce, z toho většinu pod stanem. Kromě světových lokalit jsem navštívil i spoustu evropských zemí, z nichž několik jsem projel na kole. Mým oblíbeným způsobem cestování je mořský kajak – mám za sebou několik expedic na Novém Zélandu (např. obeplutí Velkého Bariérového ostrova či expedici na Steward Island), Austrálii, Aljašce (Prince William Sound), Patagonii, apod. Několik těchto seakajakářských výprav bylo komerčních – vedl jsem je jako vedoucí zájezdu.

Navštívené země

Z evropských zemí procestovaných pěšky nebo na kole vybírám: Island, Irsko, Skotsko, Velkou Británii, Holandsko, Dánsko, Německo, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Francie – Korsika, Slovensko, Zakarpatská Ukrajina, Rumunsko. Ze světových lokalit byly tyto cesty: Východní Afrika, Kanada (Ontario – Skalisté hory – Vancouver – Alaska Highway – Yukon), Aljaška, Austrálie a Tasmánie, Nepál (měsíc dlouhý trek k Everestu), Východní Asie (Thajsko – Malajsie – Borneo – Singapur), Srí Lanka, Polynésie (Francouzská Polynésie, Havajské ostrovy, Cookovy ostrovy, Fiji, Samoa), Jižní Amerika (Venezuela – Peru – Chile – Argentina).
Cestovatelské sny a plány
Antarktida a Český les
Zvláštní záliby během cestování
Cestuji pokud možno tak, abych co nejvíce používal vlastní nohy a ruce – pěšky, na kole, na lyžích, na mořském kajaku… Fotografování (krajina, příroda, lidé) představuje podstatnou část mé činnosti během cestování. Rád na cestách časně vstávám, někdy i kolem půlnoci, abych mohl být na vrcholcích kopců za úsvitu.
Oblíbená historka z cest
Ať už se jedná o setkání s medvědy, focení horských koz nebo kajkování v bouři na Aljašce – doporučuji svou knihu „Nejhezčí túry světa“, která se historkami jen hemží!
Významné expedice a projekty
Jako spolumajitel cestovní agentury Inspira se podílím na přípravě a vedení na míru připravených zájezdů a firemních kurzů. Více na www.inspira-travel.cz.
Autor
Jsem autorem velkoformátové publikace “Nejhezčí túry světa“. Na téměř čtyřech stovkách velkých profesionálních fotografií můžete obdivovat pestrost a krásu nejzapadlejších koutů naší planety, které civilizace dosud nestačila zničit. Kromě autentických zážitků se dozvíte spoustu informací o přírodě, historii a místních zajímavostech. Pro ty, kteří by se chtěli nechat inspirovat k podobným cestám, nechybí ani praktické rady, mapy, výškové profily, či stručné popisy jednotlivých túr.Více na http://hocek.cz/publikace.php
Své fotografie a články publikuji v předních českých časopisech, jsem autorem řady nástěnných kalendářů, zabývám se reklamní fotografií outdoorových výrobků, podílím se na tvorbě informačních brožur turistických regionů a organizuji motivační diashow pro školy, firmy i veřejnost. Seznam témat pro publikování článků a fotografií najdete na: http://hocek.cz/file/nabidky-temat-zahranici.doc
Osobní www stránky

www.hocek.cz

kniha_obalka

Zkušenosti čtenářů

zajda

Přečetla jsem jsem tady několik dobrých profilů cestovatele, které mě velmi motivují a podněcují k tomu, abych překonala všechny překážky a vyrazila taky konečně na nějakou dlouhou cestu. Ten Váš příběh je jeden z nich.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: