HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jak vyřešit čtení na cesty? Vyzkoušejte audioknihy!

Jak vyřešit čtení na cesty? Vyzkoušejte audioknihy!

Mrzí Vás, že nemáte více času na čtení? A nebo se často někam přesouváte autem či jinou dopravou a rádi byste tento čas využili i jinak? My na cestách nedáme dopustit na audioknihy. Jediné, co vám k tomu stačí, je nabitý mobil se sluchátky a nebo v autě funkční autorádio. Věřte tomu, že odteď takové zdlouhavé cestování po českých dálnicích nebudete brát jako promarněný čas!

Další pozitivum audioknih je to, že nic neváží. Na cesty si jich do telefonu nebo jiného přehrávače můžete stáhnout v podstatě neomezeně a máte o zábavu postaráno. A jaké jsou naše tipy na ty, které nás zaujaly? Všechny s cestovatelskou tematikou, jak taky jinak 🙂

1. Papuánci Čechy nežerou

Stále jsou místa na planetě Zemi, kde se život žije v souladu s přírodními zákony. Vydejte se na místa, kde se čas zastavil, kde úsměv a čest jsou víc než milion dolarů a pro přátelství udělá kamarád cokoliv. Nechte se unést skutečným příběhem a odpočívejte v tomto hektickém světě. Tato audiokniha je vlastně cestovatelský deník a zápisky cestovatele Karla Žihly.

Ukázku z knihy si můžete pustit a celou audioknihu také objednat na audioteka.cz.

2. K2 – 8611 metrů

K2 – 8611 metrů – audiokniha obsahuje strhující příběh Josefa Rakoncaje, dlouhá léta jediného muže na světě, který zdolal K2 dvakrát. Píše se rok 1983. Téměř třicetičlenná horolezecká expedice vyráží do západní Číny dobýt „horu hor“. Vrcholu druhé nejvyšší hory světa dosáhne jen dvojice mužů. 

Ačkoli v žebříčku nejvyšších štítů planety patří až na druhou pozici, mezi horolezci má K2 pověst té jednoznačně nejtěžší a nejzákeřnější. Její zdolání je považováno za nejvyšší metu, které může horolezec dosáhnout. A v celé historii lze na prstech jedné ruky napočítat sportovce, kterým se neopakovatelný pohled z vrcholu K2 podařilo zažít hned dvakrát. Jeden z nich byl logicky úplně prvním. Josef Rakoncaj, legenda českého horolezeckého sportu.

Ukázku z knihy si můžete pustit a celou audioknihu také objednat na audioteka.cz.

3. Prsatý muž a zloděj příběhů

Poslechněte si příběh, ve kterém se prolíná tuzemská, česká džungle charakterizující počátky mediálního podnikání téměř bez pravidel s „čistou“ indonéskou džunglí, kde žijí lidé zdánlivě primitivně, ale zato podle tradic a pravidel daných generacemi jejich předchůdců. Příběh o ďáblovi v pralese i v nás i o zázracích, jež nás mohou navštívit, lhostejno zda v ulicích krajského města, či ve vlhké džungli, se setkal se značnou čtenářskou odezvou.

Ukázku z knihy si můžete pustit a celou audioknihu také objednat na audioteka.cz.

4. Jíst, meditovat, milovat

Audiokniha vypráví o pouti mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií.
Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat.

Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty.

Ukázku z knihy si můžete pustit a celou audioknihu také objednat na audioteka.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: