Jak vybrat vhodné očkování na cestu?

Jak vybrat vhodné očkování na cestu?

Stejně jako v minulosti i v dnešní době je cestování limitované. Dříve jsme byli limitováni mimo jiné možnostmi dopravy, dnes jsou to opatření koronavirová. Cestování je však, i když omezeným způsobem a ne do všech zemí světa, možné. I přes aktuální opatření si mohou milovníci cestování přijít na své a prozkoumat bližší destinace v rámci Evropy.

Aktuálně se zdá, že nejdůležitější přípravou na cesty je očkování proti covidu-19 či různé antigenní/PCR testy a příjezdové formuláře, ale důležité je také myslet i na další zdravotní prevenci.

Každý cestovatel, ať už plánuje delší pobyt či kratší výlet, ať už jede do exotiky, cestuje po Evropě nebo po Česku, si chce užít dovolenou bez nečekaných zdravotních komplikací. Aby tomu tak bylo, je třeba si ještě před samotným stanovením detailů cesty pohlídat i možnosti ochrany před případnými zdravotními riziky v dané oblasti. A přesně na to se specializují naše centra Očkování a cestovní medicíny Avenier. Najdete nás na 22 místech po celé ČR a v každé ordinaci působí zkušený lékař, který vám poskytne konzultaci pro vaši cestu, ať už máte v plánu jet kamkoliv.

Možná se může zdát, že zdravotní komplikace vás překvapí pouze v exotických zemích, ale není tomu tak. Riziko představuje jakákoliv forma cestování od pobytu v lese s výskytem klíšťat, přes návštěvu evropských zemí s nižším hygienickým standardem, až po dovolenou v exotice s nebezpečím vzácnějších onemocnění. Zkrátka ať už cestujete kamkoliv, je potřeba se chránit.

Co si představit pod návštěvou centra Očkování a cestovní medicíny?

  • Dozvíte se, jaká jsou povinná i doporučená očkování do cílové destinace dle místa pobytu, plánovaných aktivit a ročního období.
  • Lékař vám sestaví očkovací kalendář v závislosti na datu odjezdu a délce pobytu.
  • Získáte doporučení speciálních doplňků do cestovní lékárničky, některé doplňky je možné zakoupit přímo v ordinaci.
  • Získáte poučení o zdravotních zásadách na cestách.
  • Očekávejte individuální přístup dle vašeho zdravotního stavu, věku, pohlaví, chronických nemocí, užívaných léků apod.
  • Samozřejmostí je bezplatné vystavení očkovacího průkazu a možnost zřízení elektronického očkovacího průkazu.
  • Objednat do centra se můžete na přesný čas online na www.ockovacicentrum.cz nebo přes zákaznickou linku 545 123 321.
  • Na blížící se termíny přeočkování budete upozorněni e-mailem, nemusíte si tedy hlídat účinnost očkování sami. 

Bezpečná cesta začíná u nás!

Nevíte si rady s opatřeními v různých zemích světa? Aktuální informace k jednotlivým destinacím a aktuality ze světa covidu-19 najdete na webu postcovid.cz.

V současné době společnost Avenier provozuje 22 profesionálně a moderně vybavených zdravotnických zařízení, lokalizovaných po celém území republiky. Hlavním zaměřením center je odborné poradenství v oblasti cestovní medicíny a realizace očkování do zahraničí, ale i pro tuzemsko. V centrech pracuje 35 specialistů z oblasti epidemiologie a cestovní medicíny, kteří jsou významnými odbornými autoritami. Důkazem jsou četné publikace, citace v médiích a odborné přednášky. Klient má možnost se bezplatně objednat na přesný termín telefonicky na zákaznické lince nebo vyplněním jednoduchého formuláře na internetových stránkách www.ockovacicentrum.cz z pohodlí domova.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: