HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

JAK FOTIT NA CESTÁCH

Už se samotného názvu "fotografie", kteréžto slovo pochází z řečtiny je jasné, že focení je umění práce se světlem. Řecký základ slov přímo významově znamená "malování světlem". „Focení je umění vidět světlo.“

Chcete se to naučit?

Přečtěte si některé z našich výukových článků od lektorů fotografie.
Cestovatelská fotografie 10x jinak aneb jak nemučit známé

Cestovatelská fotografie 10x jinak aneb jak nemučit známé

V této lekci fotografování prozkoumáme zdánlivě jednoduchou otázku, která však dokáže čas od času potrápit každého: Co vlastně fotit na cestách? A čemu se raději vyhnout?

Režimy fotoaparátu aneb když je zima jako v Rusku

Režimy fotoaparátu aneb když je zima jako v Rusku

V tomto díle kurzu fotografování prozkoumáme režimy fotoaparátu, tedy ona trochu záhadná písmena, jichž se mnozí bojí. Prozkoumáme též duše líných fotografů, a to v teple i v zimě.

ROZHOVOR: Fotograf Topi Pigula radí, jak si z cest přivézt lepší fotky

ROZHOVOR: Fotograf Topi Pigula radí, jak si z cest přivézt lepší fotky

Topi Pigula je fotograf, novinář a vášnivý cestoval. Krom toho všeho se ale snaží své zkušenosti předávat dál, proto pořádá už několik let fotokurzy v Česku i za hranicemi Evropy. V rozhovoru prozradil několik svých rad určených cestovatelům.

7 rad, jak vybrat cestovatelský foťák

7 rad, jak vybrat cestovatelský foťák

Jak vybrat fotoaparát na cestu kolem světa, lezení po Alpách nebo výlet na Kokořín? Mám si koupit zrcadlovku, nebo něco menšího? Jak najít nejlepší poměr cena výkon? Poradí vám Honza Rybář, fotograf a cestovatel, který systematicky testuje foťáky pro svůj web Fotoguru.cz a který vám s případným výběrem poradí i na festivalu Obzory.

Obyčejný portrét

Obyčejný portrét

 

Na dobrý portrét potřebujete mít kvalitní vybavení. Možná proto všichni máme z dětství portrét od „pana fotografa" a dodnes se němu chodíme fotit při význačných příležitostech.

Trocha extrémů – Jak fotit sníh, potopu či zbojníky

V dnešním díle Kurzu fotografování prozkoumáme extrémy obyčejné (jak fotografovat na sněhu) i extrémy poněkud nebývalé (jak se nenechat okrást tam, kde se se prostě krade).

Hororové příběhy z hor a pouští aneb Jak fotografovat krajinu

V tomto díle kurzu fotografování pohlédneme tváří v tvář krásám přírody a odhalíme poněkud bolestnou pravdu o oblíbené otázce, jak fotografovat krajinu. (O čínských pouštích nemluvě).

Zlí Iráčané a další noční můry aneb Jak fotit skupiny lidí

V této části našeho fotokurzu odhalíme největšího nepřítele cestovatelského i necestovatelského fotografování, jímž je člověk ve skupině. (Opravdu!)

Nedívejte si jim do očí aneb Jak fotit lidi

V tomto díle Fotorádce pohlédneme vybraným národům zpříma do očí, zatímco před jinými velmi rychle utečeme. Protože jinak se prostě lidé fotit nedají.

Zlomový býk v Lisabonu aneb Pravdivý příběh o ISO

V tomto díle Fotorádce vyrazíme na býčí zápasy do Lisabonu. Odhalíme při tom tajemné slovo ISO, které je stejně důležité jako třeba objektiv, ale mnozí prostě netuší, že ho mají.


CESTOVATELSKÝ TWEET

I am an official guide! Really!
Sponzorováno