Fotografická služba Street View nově i na Slovensku

Fotografická služba Street View nově i na Slovensku

Street View, nebo chcete-li přesnější název tak Google Street View. Pro někoho věc známá, druhého novinka. Tato aplikace v rámci Google Maps i Google Erath, byla spuštěna koncem května 2007 nejdříve v několika městech USA a postupem času se rozšířila nejen do dalších měst, různých státu, ale hlavně i na další kontinenty.

Díky této vymoženosti si můžete prohlížet nejrůznější místa na světě, nejen na mapě, ale i prostřednictvím panoramatických snímku. Najdete i světové památky, přírodní krásy, nebo se můžete podívat pod mořskou hladinu a to na fotografiích, pořízené ze speciálně upravených automobilů, tříkolky, kam auta nesmějí, případně i z fotoaparátu připevněných na zádech člověka a udělat si tak náramnou virtuální procházku.

U nás byl systém spuštěn v roce 2009 a přiřadili jsme se mezi přední Evropské země. Jako první byla Francie, dále Itálie a následně Španělsko. Není bez zajímavosti, že další země stále přibývají a právě od konce měsíce října je možné se podívat i na města a místa našich východních sousedů na Slovensku. Mimo Evropu nabízí Amerika pět států, Austrálie a Oceánie dva, Asie osm, Afrika zatím pouze Jihoafrickou republiku, ale najde tam třeba záběry z Antarktidy, světových muzeí i galerií.

Mapová služba rozšířená o fotografie má své fanoušky i odpůrce, kteří to berou, jako zasahování do soukromí. Ať tak či onak, pro cestovatele to je vítaná věc, může se třeba podívat, jaká bude jeho příští dovolená.

Zkušenosti čtenářů

Bedrich Formánek

Chcem si pozrieť Bratislavu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: