Filmový festival Rajbas v Blansku připraví víkend plný dobrodružství!

Filmový festival Rajbas v Blansku připraví víkend plný dobrodružství!

Víkend plný dobrodružství opět zažije Blansko 22. – 24. listopadu. Při svém 21. ročníku se festival filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS přehoupl do třetí dekády života, ale stále zraje a nehodlá nic ztratit na své atraktivitě.

Letošní dramaturgie zaostřila na připomenutí 50. výročí objevu Amatérské jeskyně a celý program propojí linka „Kniha, která mě inspirovala k dobrodružství“. Také proto mezi hosty budou úspěšní spisovatelé kalibru Prsatého muže – Josefa Formánka, držitelky Ceny H+Z za nejlepší cestopis roku 2018 Inka Píšová, Mirek Náplava, Miroslav Černý či Marek Audy.

Součástí festivalu je tradičně soutěž neprofesionální filmové tvorby Okem dobrodruha. Do jejího jubilejního 20. ročníku je přihlášeno 24 filmů. Nejzajímavější snímky čeká projekce během pátečního programu v kině s bezprostředním veřejným hodnocením porotců (ve stylu superstar) a udělením Ceny Srdcaři.cz. Předání prestižních cen Rajbasáků od odborné poroty proběhne v sobotu na velké scéně v Dělnickém domě. Novinkou bude vyhlášení „filmu dvacetiletí“ a předání Zlatého Rajbasáka jeho autorům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: