Festival LA PELÍCULA přinese filmy z Latinské Ameriky i perličky s Banderasem

Festival LA PELÍCULA přinese filmy z Latinské Ameriky i perličky s Banderasem

Pohled do zákulisí obchodu s fotbalovými talenty, vyjednávání s teroristy, mladá generace tváří v tvář ekonomické krizi či problematika emigrace. Program nadcházejícího festivalu španělských filmů La Película ukáže aktuální témata podhledem španělských filmařů, nabídne ale i fascinující výpravy do minulosti či příběhy z Latinské Ameriky.

Vedle cenami ověnčených autorských filmů představí program letošního ročníku také divácky úspěšné snímky a tvorbu známých jmen španělské kinematografie, k jakým patří Pedro Almodóvar, Antonio Banderas či Natalia Tena známá z úspěšných sérií Hra o trůny a Harry Potter.

Pražské kino Světozor otevře své sály filmovým nadšencům od  17. do 22. února, od 19. do 22. února proběhne přehlídka v brněnském kině Scala. Od 23. do 25. února si vybrané filmy budou moci vychutnat diváci ostravského Minikina a na závěr, od 26. do 28. února, bude španělština znít v Bio Central v Hradci Králové.

Program nabízí vedle aktuálních španělských filmů sekci zaměřenou na Latinskou Ameriku, která představí výrazné snímky chilské, kubánské, argentinské či venezuelské provenience.

V hlavní roli Banderas

Letošní jubilejní 10. ročník nabídne hned dvě speciální sekce. Dále láká na cyklus věnovaný letošnímu držiteli čestného ocenění Goya Antoniu Banderasovi. Diváci se mohou těšit na filmové perličky, které představí známého španělského umělce v době jeho hereckých začátků, či snímek, kde se sám posadil na režisérské křeslo. Pětice filmů představí českému publiku především snímky z počátku Banderasovy kariéry, které jej ukazují v pro něj netradičních rolích.

Těšit se můžeme například na muzikálovou komedii z doby frankismu Faraonův dvůr, kde se představí coby zpívající mnich, u nás téměř neznámý snímek Slast ze zabíjení, ve kterém ztvárnil krutého zabijáka vraždícího pro radost či na poměrně odvážný film Kdyby ti řekli, že jsem padl. Chybět nebude ani jeden z jeho novějších filmů Kůže, kterou nosím, u kterého se po letech sešel se svým oblíbeným režisérem, jenž stál i u zrodu jeho kariéry – Pedrem Almodóvarem. Cyklus uzavírá bláznivá komedie Letní déšť, kterou Banderas sám režíroval.

Optikou Latinské Ameriky

Druhý cyklus nabídne výběr snímků z Latinské Ameriky. Na programu bude jeden z horkých kandidátů na Oskara, argentinský film Divoké historky, koprodukovaný bratry Almodóvarovými. Ten doplní příběh ze současné Kuby Kde je Esther?,úspěšný a oceňovaný chilský snímek Psí maso o člověku, který byl během chilské diktatury součástí struktur podílejících se na represích, a v neposlední řadě film o mladém chlapci vyrůstajícím v Caracasu Příšerný vlasy,jenž na sebe upoutal pozornost mimo jiné na festivalu v San Sebastiánu.

Vstupenky je možné rezervovat v předprodeji na internetových stránkách nebo v pokladnách jednotlivých kin za cenu od 80 do 110 Kč.

Kompletní program je k dispozici na www.lapelicula.cz a na FB profilu https://www.facebook.com/LaPeliculaCZ.

Festival pořádají Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a kino Světozor.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: