Festival CYKLOCESTOVÁNÍ slibuje dávku dobrodružství, sportovní výkony i krásné záběry

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ slibuje dávku dobrodružství, sportovní výkony i krásné záběry

foto: Pixabay Festival CYKLOCESTOVÁNÍ je již tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Těšit se můžeme na pořádnou dávku dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Samozřejmostí je i fajn nálada.

Hlavním programem bude projekce nejúspěšnějšího českého himálajského horolezce Radka Jaroše nejen o všech jeho 14 osmitisícovkách, ale i o tom, jak jel na kole na Elbrus. Za tahák festivalu lze určitě považovat vyprávění o tříleté cyklocestě slovenské dvojice Cycle2inspire nebo promítání Martina Stillera o exotické Srí Lance, kam se vydal na těžko na kolech i s rodinkou.

O zážitky nebude nouze ani v besedě beskydského cestovatele Radka Zlého, který povypráví o náročném cykloputování po jihu Afriky. Ani letos nemohou chybět Vackovi, kteří nás protáhnou v sedlech kol Austrálií a motivovat rozhodně bude také inspirační povídání o Murské cyklostezce v podání Standy Ubíka. A to samozřejmě není vše! Už teď se tedy máte na co těšit.

Festival ve Frýdku-Místku pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory Moravskoslezského kraje a příspěvkové organizace Národní dům Frýdek-Místek, která je spolupořadatelem akce.

V termínu 22. 2. 2020 festival zavítá také do Hradce Králové, kde se uskuteční v Konferenčním sále Úřadu práce.Hlavním programem tady bude promítání o dlouhé cestě Spojenými státy Americkými v podání královéhradeckého cyklocestovatele Radka Hrocha, kde uvidíte spousty poutavých fotografií a uslyšíte plno zajímavých zážitků.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Martiny Zelinkové, která absolvovala jedinečnou cestu na koloběžce napříč Evropou. Velmi zajímavé bude také povídání o půlroční rodinné cyklocestě Berkových, kteří s dvěma malými dětmi projeli velký kus Evropy. Tradičně nebude chybět ani Martin Stiller, který nás na kolech provede exotickou Srí Lankou. Rodina Vackova nás i v Hradci vezme na kolech do Austrálie a také nám popovídá o vybavení, jakou jsou cyklovozíky, sedačky apod.

Je tedy na co se těšit, tak se zastavte.

Festival v Hradci Králové pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory města Hradce Králové.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: