Festival čínské kultury v Náprstkově muzeu

Festival čínské kultury v Náprstkově muzeu

V Náprstkově muzeu letos v létě probíhá řada festivalů dálných kultur a prvním z nich je Festival čínské kultury! Proběhne v rámci programu Barevné nádvoří 19. června 2016. Přijďte si užít den jako praví Číňané!

Připraveny budou workshopy a ukázky tanců a bojového umění, ochutnávky čínských gastronomických specialit, výtvarné dílny pro děti i dospělé, přednášky s promítáním a mnoho dalších aktivit. V Náprstkově muzeu zároveň probíhá i výstava Říše středu, která vypráví příběh středověké Číny.

Program bude probíhat na nádvoří a také ve třetím patře muzea. Kromě toho bude probíhat i paralelní sekce workshopů.

Na nádvoří se bude cvičit tradiční Taiji a Shaolin, tancovat Lví tanec a proběhně představení čínské hudební kapely. Prostor v budově bude pojmenován „Okénko do světa“ a na interaktivních worshopech si můžete vyzkoušet namalovat pravou čínskou masku, základy kaligrafie pro začítečníky i pokročilé nebo prakticky procvičit Taiji.

V podání restaurace BAO ZI WANG budete moci ochutnat mnoho různých čínských specialit, tradiční jemně mletý zelený čaj od Matcha Tea a děti si jistě užijí tematické výtvarné dílny. Podívejte se na podrobný program akce.

NÁŠ TIP!

Navštivte v 15 hodin v sekci Okénko do světa přednášku Turistické zajímavosti Číny, které neznáte. Bude nejen o kulturních památkách, ale také o zajímavostech spojených s gastronomií a běžným životem v Říši středu. Přednášet bude zkušená Klára Štiplová z CK China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: