Festival alpinismu a dalekých cest Dech hor slaví šesté výročí

Festival alpinismu a dalekých cest Dech hor slaví šesté výročí

Festival alpinismu a dalekých cest slaví letos už své šesté výročí. Už 11. – 13. září přivítá na krásné stráni pasecké sjezdovky s výhledem na hřebeny Krkonoš milovníky horolezectví i hor.

V minulých letech se ho zúčastnili horolezci jako např. Marek Holeček (Mára), Radek Jaroš, Vladimír Nosek, extrémní cyklista Jan Kopka a další. Letos přijede opět horolezec Marek Holeček (Mára), Pavel Vtík (Bača), polárníci Václav Sůra a Petr Horký, cestovatelé David Uličník, Jarda Bouzek, Zdeněk Špíšek a další.

Stalo se už tradicí, že pro zpestření festivalu jsou do programu zahrnována i vedlejší témata. Letos to bude cestovatelství a zdravá výživa v podání MUDr. Kateřiny Cajthamlové a KP Clinic.

Festival Dech hor

Festival každoročně probíhá ve vytápěných stanech na krásné stráni pasecké sjezdovky s výhledem na hřebeny Krkonoš. Jeho koncepce se zaměřuje především na horolezectví a vysokohorskou turistiku a sportovně-outdoorové aktivity, včetně výletů s průvodci na hřebeny Krkonoš a skalního lezení s kurzem pro začátečníky.

Festival Dech hor

Jeho šestý ročník se uskuteční 11. – 13. září 2015. Bližší informace najdete na www.dechhor.cz

Zkušenosti čtenářů

Viktor Kuna

Přátelé, tak to vypadá, že bude letos i hezké počasí….. a bude i díza.
Pozor, Mára bude již v pátek …. Zdravím, Viktor

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: