HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dokonale animovaný snímek Červená želva vypráví o trosečníku na pustém ostrově + SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Dokonale animovaný snímek Červená želva vypráví o trosečníku na pustém ostrově + SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Film Červená želva vypráví příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi i kontinenty, získal v Cannes Zvláštní cenu v sekci Un Certain Regard a je prvním počinem kultovního japonského studia Ghibli s evropskou koprodukcí.

Jakub Fürst z Aerofilms o filmu Červená želva říká: „Dnešní hektická doba rodičům příliš často neumožňuje, aby se svými dětmi film nejenom viděli, ale také společně prožili. Málokdy se totiž najde animovaný snímek se sdělením tak silným, univerzálním a bez nároků na věkovou hranici. Červená želva takovým filmem je. Spíše než filmem je, podle našeho mínění, událostí roku na poli animovaného filmu.

Snímkem beze slov, který prostřednictvím působivých obrazů odvypráví příběh životního koloběhu člověka spojený s uvědoměním, smířením, láskou, zodpovědností i ztrátou. Navíc je dílem, ve kterém je vše podáno s obrovskou vypravěčskou jistotou.  Pokud se svými dětmi chcete zažít něco, co se zcela vymyká pásové výrobě digitálních animáků plných roztomile juchajících zvířátek, nemůžete na závěr letošního roku zvolit lépe.”

První produkce studia Ghibli mimo Japonsko

Červená želva je de Witův celovečerní debut, na kterém pracoval bezmála 10 let ve spolupráci se studiem Ghibli. Pro spolupráci režiséra oslovilo samo studio v roce 2006 po zhlédnutí jeho krátkých filmů. Jedná se o historicky první film Ghibli, který vznikl mimo domovské Japonsko.

„Pro tvorbu Michaela Dudoka de Wita jsemse nadchnul na první pohled. Všechno – kresba, animace, hudba, příběh a smysl pro humor – všechno byloúžasné. Zamiloval jsem se do něj. Překvapil mě především silnou realističností navzdory jednoduchosti,“ komentuje motivaci pro spolupráci koproducent Červené želvy a režisér studia Ghibli Isao Takahata (Hrobsvětlušek, Příběh o princezně Kaguje).

Výherci soutěže:

Jana Tomanová

Jiří Petr

Aneta Černá

Tereza Ryšavá

Petr Novák

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: