Do zatopených oblastí v Bosně, Hercegovině a Srbsku se vydává pomáhat Člověk v tísni. Pomozte taky!

Do zatopených oblastí v Bosně, Hercegovině a Srbsku se vydává pomáhat Člověk v tísni. Pomozte taky!

Člověk v tísni vyšle do Bosny a Hercegoviny a Srbska dva povodňové koordinátory. V zemích, které zasáhla nejničivější povodeň v novodobé historii, začnou s průzkumem, při kterém se zaměří na pomoc při obnově veřejných objektů. Přímo v terénu budou zároveň zjišťovat potřeby lidí a předávat zkušenosti, které Člověk v tísni nashromáždil při pomoci po šesti povodních v Česku. Vyplaveným rodinám a obcím také poskytnou přeloženou příručku, jak odstraňovat následky povodní.

Pomoc je možné zasílat na povodňové konto 51945194/0300. Přispět je možné také online platbou nebo pomocí dárcovské SMS ve tvaru DMS SOSBALKAN na číslo 87777.

„Obě země nemají s tak rozsáhlými povodněmi téměř žádné zkušenosti a žádají nás především o informace. Proto na místo vysíláme dva zkušené koordinátory, kteří zasahovali při loňských povodních v Česku,“ říká ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek„Člověk v tísni se bude soustředit na pomoc při obnově, se kterou má z České republiky velké zkušenosti. Ta začíná, až když voda opadne, obvykle trvá týdny až měsíce a je na ni použita většina finančních prostředků vybraných ve sbírkách,“ dodává.

Zkušenosti čtenářů

Tomáš Sobota

Zdravím,

jestli chcete poslat pomoc do Srbska, tak je možný zanechat materiální pomoc normálně na ambasádě Srbska. Na jejich webu je i jimi spravované konto. Na Člověky v tísni, ADRY a pod… bych se vybodl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: